İçimde fırtınalar kopuyor

“Bu tarz maçları kazanmak sizi büyük takım kılar. Elimden geldiği kadar sakin kalmaya çalışıyorum ancak içimde fırtınalar kopuyor. Bu halimden memnunum”

İçimde fırtınalar kopuyor
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 90 dakika sonrası çarpıcı açıklamalara imza attı. Terim'den öne çıkan satır başları şöyle:
Maç öncesi öngördüğümüz ve öngöremediğimiz ne varsa yaşadık. Benim oyuncularım, rakibin oyuncuları ve saha yönetimi çileden çıkarma rekoru kırdı.
Hücum adına yapabileceğimizi yaptık. İkinci golü de yiyebilirdik ama hayat risk, futbol daha büyük bir risk.
Bu maçların altından büyük takımlar kalkar. Bu tarz karşılaşmaları kazanmak sizi büyük takım kılar.
Yapacak tek bir şeyim vardı... Geride biraz hata da yapıyordu Maicon, elimde başka santrafor da yoktu onu uca gönderdim.
Bir yerlere varacak, oynayarak varacağız. Elimden geldiği kadar sakin kalmaya çalışıyorum. Muhakkak fırtınalar kopuyor içimde ama bu halimden memnunum. İnşallah bir şeylere mecbur kalmayız.
Haftaya derbiden ümit ediyorum iyi sonuçla döneceğiz. Orada kazanamama psikolojisini çok önemsemiyorum.
G.Saray'ın Sinan'la bulduğu ikinci gol sonrası Fatih Terim ve ekibinin sevinci, akıllara UEFA

G.Saray'ın Sinan'la bulduğu ikinci gol sonrası Fatih Terim ve ekibinin sevinci, akıllara UEFA Kupası zaferini getirdi. Tecrübeli hoca, en az o zamanki kadar coşkuluydu.

1 Görüş
Bülent Timurlenk: Terim imzalı Aslan
Yar ış kızıştıkça kadrosu geniş ve tecrübesi fazla olan takım bir adım öne çıkacak. Fatih Terim'in elinde ikinci bir santrfor yok, sezonun ilk 18 haftasında forma giymemiş Donk ile orta sahayı kontrol etmeye çalışıyor. Sergen Yalçın'ın gelişi, Konya'da hafızaları sıfırlamış, takım beyaz sayfa açmış ve ev sahibinin baskıyla başlayacağı maça 2. dakikada attıkları golle farklı senaryo getirmişler. İlk yarıda iki kader anı vardı: Gomis penaltıyı kaçırmasa G.Saray maçı çok daha erken koparırdı. Volkan Şen karşı karşıyada atsa, Terim'in takımı maça havlu atabilirdi. Fatih Terim bıçak sırtı riskleri almayı seven bir teknik adam. Eren'in yokluğunda Sinan'ı oyuna alıp orta sahada Selçuk'u en geride bıraktı. Sinan, Gomis'e asistine kadar sahada nerede duracağını bilemedi ama ardından maçı da kopartan isim oldu. Tribünlerin desteği kadar önde olmadıklarında baskıyı da hissediyor Galatasaray kadrosu. Dün sakin kalamayıp, oyun zekalarını geri plana attıkları çok an oldu ama oyun temposunu hiç düşürmeden son saniyeye kadar istediler ve 3 puanı aldılar. Böyle oynayan takıma zaten biz Terim imzalı Galatasaray diyoruz.
BİZE ULAŞIN