Bir hafta içinde adapte oldum

Nagatomo konuştu: “Fatih Terim ile çalışmak benim için önemli bir motivasyon oldu.” “Mancini, Melo, Sneijder aradı, Alex Telles bana ‘Mükemmel bir şehir, hemen git’ diye mesaj attı.”

Bir hafta içinde adapte oldum
Galatasaray'da kanayan yara sol beke çare olan Nagatomo, Galatasaray Dergisi'ne konuştu. "Buraya gelmeden önce kafamda soru işaretleri vardı. Sadece farklı bir futbol anlayışına gelmeyecektim. Farklı bir dil, farklı bir kültür, farklı insanlar... Ancak buraya gelince kafamda her şey netleşti. Bir hafta içinde adapte olduğumu söyleyebilirim" diyen Japon savunmacı sözlerini şöyle sürdürdü:
Fatih hocayı önceden tanıyordum. Kendisi dünya futbolunda bilinen bir isim. Onunla çalışmak benim için önemli bir motivasyon oldu. Kendisi çok iyi antrenör ve bir o kadar da iyi bir insan.
Sadece Fatih hocanın değil, takım arkadaşlarımın, teknik ekibimizin ve profesyonel arkadaşlarımızın bana yaklaşımı mükemmeldi. Gösterdikleri yardım o kadar fazlaydı ki bir hafta sonra kendimi evimde hissetmeye başladım.
Mancini, Melo, Sneijder, Alex Telles ile görüştüm. Mancini, Melo ve Sneijder ile konuştuğumda, üçü de bana 'Hiç düşünme mükemmel bir takım, çok güzel bir şehre gideceksin, teklifi kabul etmelisin.' dedi.
Alex Telles ve Podolski de bana mesaj attı. Onlar da Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğunu, mutlaka İstanbul'a gitmem gerektiğini söyledi.

SNEİJDER ARACI OLMUŞTU
Wesley Sneijder, İtalyan ekibi İnter'e geldiğinde yakından ilgilendiği Yuto Nagatomo'ya geçen sezonun başında Galatasaray'a gelmesi için aracı olmuş ancak transfer gerçekleşmemişti.

"ADRENALİN PATLAMASI"
Konyaspor maçında galibiyeti getiren golün asistini yapan Nagatomo'nun galibiyet sevincindeki hırsı sosyal medyayı salladı. Japon oyuncu bu anın videosunu "Adrenalin patlaması" diyerek Twitter'dan paylaştı.
BİZE ULAŞIN