Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Final maçı Diyarbakır'da...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakırlılara, Ziraat Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs 2018 tarihindeki final maçı Diyarbakır'da yeni stadımızda yapılacak müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Final maçı Diyarbakır'da...

AK Parti Diyarbakır 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi. Ziraat Türkiye Kupası finali, Diyarbakır'da oynanacak.

9 MAYIS'TAKİ FİNAL MAÇI DİYARBAKIR'DA

Diyarbakır ziyareti sırasında açıklama yapan Erdoğan, "Burada şampiyonluk maçı oynanacak. Son hazırlıklar bitecek. Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs 2018 tarihindeki final karşılaşması inşallah Diyarbakır'da yapılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Diyarbakır'a Türkiye Kupası müjdesi!

FEDERASYON'DAN AÇIKLAMA

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 2017-2018 sezonu final maçı Diyarbakır'da yapılacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, daha önce Eskişehir'de oynanacağı duyurulan Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşmasının, 9 Mayıs Çarşamba günü Diyarbakır'da oynanmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"3 Ağustos 2017'de yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Ziraat Türkiye Kupası finalinin Eskişehir, Süper Kupa'nın da Konya'da oynanması planlanmış ve kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak son dönemdeki gelişmeler doğrultusunda; ülkemizin ne denli güçlü ve güvenli olduğunu göstermenin en iyi yolunun başta futbol olmak üzere, önemli spor organizasyonlarının özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kentlerimizde yapılmasının önemi ortaya çıktı. TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede ülkemizdeki tüm organizasyonların güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini tüm dünyaya göstermek için Ziraat Türkiye Kupası finalinin tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Yeni Stadı'nda oynanmasına karar verdi."

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kupa finaline ilişkin Diyarbakır'da yaptığı açıklamada, "Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs 2018 tarihindeki final karşılaşması inşallah Diyarbakır'da, bu stadımızda yapılacak.Takımlarımızı iyi ağırlayacağınıza, şu salondaki coşkunuz, sevginiz ve centilmenliğinizle ülkemize tarihi bir final maçı yaşatacağına inanıyorum." ifadelerini kullanmıştı.

BİZE ULAŞIN