Koşullarla da savaştık!

Galatasaray formasıyla Kadıköy'de son galibiyeti yaşayan oyuncular, duygularını anlattı

Koşullarla da savaştık!
Kadıköy'deki 22 Aralık 1999'daki son Fenerbahçe galibiyetini sahada gören Galatasaraylı futbolcular da duygularını SABAH'a anlattı. Eski oyuncular, 19 seneyi bulan hasreti şöyle yorumladılar:
MEHMET BÖLÜKBAŞI: Çok soğuk bir havada oynanmıştı, kalede donma tehlikesi geçirmiştim! Kazanmamız normaldi. Muhteşem bir takımımız vardı. Son 20 yıldaki derbilerde Fenerbahçe 'nin Galatasaray'ı ezdiği sadece 1-2 maç vardır. Hep oyun oynayan ve golleri kaçıran Galatasaray ama bir kere gelip atan F.Bahçe!
ERGÜN PENBE: O zaman Kadıköy'deki stat daha tam yapılmamıştı. Hem seyirci hem saha hem de hava koşullarıyla mücadele etmiştik. Moldovan orta kesmişti ama rüzgardan top kaleye girdi. 2-1'i korumasını bildik ve büyük bir başarı elde ettik.
FATİH AKYEL: O gün Hagi oynamıyordu ama biz takım olarak inanmıştık. İlk yarıda 2-0 öne geçtik ve yağmur yüzünden iyice ağırlaşan zemin skoru korurken bize yaradı. İki takımın da formasını giydim. Psikolojiler farklı diyebilirim. Galatasaray'da stres, Fenerbahçe'de ise derbiler öncesi özgüven vardır. Kadıköy'de yenik duruma düşen Galatasaraylı futbolcular, 'Acaba yine kazanamayacak mıyız?' endişesini taşıyorlar.
BİZE ULAŞIN