Mircea Lucescu: "Ay Yıldız’ın renklerini seven oyunculara ihtiyacım var"

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Karadağ maçı öncesi önemli mesajlar verdi

Mircea Lucescu: Ay Yıldız’ın renklerini seven oyunculara ihtiyacım var

"Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Çalışmalıyız... 10 tecrübeli bir genç ile oynamak kolay. Ancak 5 genç ile bir şeyler yaratmak çabuk olmuyor..."

"Burak, Caner gibi tecrübeli oyuncuları bırakmadım. Ancak 5-6 yıl beraber oynayabilecek iyi bir takımı düşündüğüm için gençlere fazla şans veriyorum"

"Akıllı, istekli futbolculara ihtiyacım var. Milli Takımı'nın renklerini seven oyuncular istiyorum. Bana sabırlı olunursa yeni bir ekip kuracağım"

A Milli Takım'ın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, bugün Karadağ ile oynanacak maçtan önce düzenlediği basın toplantısında iddialı açıklamalar yaptı. Rumen hocanın satır başları şöyle: "Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Çalışmak lazım... Bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyorum. 10 tecrübeli 1 tane genç ile oynamak kolay. Ancak 5 genç ile bir şeyler yaratmak çabuk olmuyor. Antrenöre işini yapmak için müsaade etmek lazım. Sadece gençlerden ekip kurup da, içine tecrübeli abiler koymadan mümkün değil, kolay değil. 3-4 abi olacak ve bu abiler de gençlere örnek olarak yol gösterecek."

HER OYUNCU FORMAYI İSTEMELİ
"İyi bir takım için akıllı, istekli olan oyunculara ihtiyacım var. Ülkenin, Milli Takımı'nın renklerini seven oyunculara ihtiyacım var. Bu oyuncuları performansları için de eğitmem gerekiyor. Bütün oyuncuların da Milli Takım'ı istemesi lazım... Bir sene içinde çok iyi bir ekip kurmayı hedefliyorum. Yeterli zamanım yok, kısa süre içinde sonuç almamız gerekiyor. Eğer sabrımız olursa çok iyi bir ekip olacağımıza eminim. Romanya'da, İtalya'da, Ukrayna'da bunları başardım. Milli Takım'da da yeni bir ekip kuracak tecrübem var..."

ROMA'DAKİ SIRRINI AÇIKLADI!
Roma'nın yıldızı Cengiz Ünder, Lucescu ile birlikte basının karşısına çıktı. Milli futbolcumuz şunları söyledi: "Benim olsun, Enes'in olsun, Cenk abinin olsun, Çağlar'ın olsun, şu an performansımız iyi gidiyor. İlerleyen zamanlarda bunu Milli Takım'a da yansıtırsak, gelecek daha iyi olacak. Roma'da ilk 3 ayım zor geçti. Adapte olmaya başlayınca, bunu sonuca da yansıttım. İtalyanca öğrenince performansım daha iyi oldu. Üstüne koyarak devam etmeye çalışacağım."

ÖNÜMÜZDE İYİ BİR YOL VAR...
LUCESCU: "Burak Yılmaz, Caner Erkin gibi tecrübeli oyuncuları bırakmadım. Bu onları almayacağım anlamına gelmez. 5-6 yıl beraber oynayabilecek bir takımı düşündüğüm için gençlere daha fazla şans veriyorum. Tabii ki tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Benim için yeni oyun organizasyonu önemli. Dünyada ve Avrupa'da sonuç elde etmek istiyorsak, oyunu kontrol etmemiz ve üstünlüğümüzü kurmamız lazım. Bunu son maçlarda biraz gösterdik ama tam değil. Önümüzde daha iyi bir yol var."

VE CENGİZ ÜNDER SAHNEDE
A Milli Futbol Takımı, bugün deplasmanda Karadağ ile özel bir maç yapacak. Geçtiğimiz cuma günü ilk hazırlık karşılaşmasında Antalya'da İrlanda Cumhuriyeti'ni 1-0 yenen ay-yıldızlı ekip, bugün de kazanarak moral bulmak istiyor. Podgorica Şehir Stadı'nda oynanacak maç TSİ 20.10'da başlayacak ve TRT 1'den yayınlanacak. İrlanda Cumhuriyeti maçında sakatlığı nedeniyle oynamayan Roma'nın yıldızı Cengiz Ünder'in bugün forma giymesi bekleniyor. Enes Ünal da ilk 11'de sahaya çıkacak.

8
Mircea Lucescu, bugün 8'inci sınavını veriyor. Ay-Yıldızlılar'ın başında 7 maça çıkan Luce, 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 yenilgi yaşadı.

2
A Milli Takım, Karadağ ile tarihindeki ikinci maçına çıkacak. İki ekip daha önce 29 Mayıs 2016'da hazırlık maçında Antalya'da karşılaşmış ve Türkiye o maçı M.Topal'ın golüyle kazanmıştı.

BİZE ULAŞIN