Roma Sportif Direktörü Monchi "Talisca ve Çağlar Söyüncü'yü de takipteyiz"

Milli oyuncu Cengiz Ünder'in forma giydiği İtalya Seri A ekibi Roma'nın Sportif Direktörü Monchi, Beşiktaşlı Anderson Talisca ve Almanya Bundesliga'da Freiburg forması giyen Çağlar Söyüncü'yü takip ettiklerini açıkladı. SABAH'ın; Galatasaray altyapısından bazı oyuncuları takip ettiği yönündeki haberini de doğrulayan Monchi, sarı kırmızılı takımdan bazı oyuncuları da takibe aldıklarını belirtti.

Roma Sportif Direktörü Monchi Talisca ve Çağlar Söyüncü'yü de takipteyiz

Roma Sportif Direktörü Monchi (Ramon Rodriguez Verdejo) dün Radyospor'a konuk oldu. Başarılı futbol adamı burada SABAH'ın manşetine taşıdığı "Her yol Roma'ya çıkar" haberi üzerine, "Evet Galatasaray altyapısından takip ettiğimiz isimler var. Ama Türk oyuncular hakkında isim veremem. Menajer Bayram Tutumlu ve oğlu beni birçok oyuncu hakkında uyarıyor. Roma ikinci takımında Rezan Çorlu var. Onun da geleceği olduğunu düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

TALİSCA İÇİN HENÜZ KARAR VERİLMEDİ
Monchi, Freiburg forması giyen milli yıldız Çağlar Söyüncü ile Beşiktaşlı Talisca'nın da radarlarında olduğunu açıkladı: "Çağlar takip ettiğimiz bir oyuncu ve ne kadar yetenekli bir isim olduğunu biliyoruz. Gelişime açık ve yetenekli. Talisca da aynı şekilde takibimizde. İlginç ve gelecek vadeden bir oyuncu. Ama bugün itibariyle onunla ilgili bir karar vermiş değiliz."

BARCELONA CENGİZ'İ İZLİYOR
Monchi sezon başında Başakşehir'den büyük ısrarlar sonunda aldıkları Cengiz Ünder'den memnun olduklarını belirtip, "Bu oyuncunun varlığından beni haberdar eden kişi Bayram Tutumlu'ydu. Pek çok kulüp kendisi ile ilgileniyordu. Kolay bir transfer olmadı. Manchester City mesela ilgilenen bir kulüptü. Çok genç ve önemli bir oyuncu olacağını düşünüyoruz. Onun için elimize ulaşan bir teklif yok ama Bayram Tutumlu'nun Barcelona Kulübü ile yakın ilişkileri var. Onların takip ettiklerini bana söyledi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN