UEFA'dan Skenderbeu'ya 10 yıl men cezası!

UEFA Etik Ve Disiplin Kurulu; Arnavutluk ekibi Skenderbeu'yu, şike yaptığı gerekçesiyle 10 yıl boyunca UEFA organizasyonlarından men etti ve Arnavutluk eibine 1 milyon Euro tutarında ceza verdi. 21 Mart Çarşamba günü alınan karar; Skenderbeu yetkililerinin, kararın gizli kalmasına yönelik talebine rağmen perşembe günü yayımlandı. Karara göre; para cezasının, tebliğ tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ödenmesi gerekiyor.

UEFA'dan Skenderbeu'ya 10 yıl men cezası!

Kulubün Facebook hesabından yapılan açıklamada, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulunun, Skenderbeu'nun Avrupa müsabakalarından 10 yıllığına men edilmesi ve bir milyon avroluk disiplin cezasına çarptırılmasına karar verdiği duyuruldu.

UEFA'nın böyle bir karar vermesinin beklendiği belirtilen açıklamada, kurumda kurumsal bağımsızlık ilkesi ve tarafların haklarının güvence altına alınması konusunda ciddi eksiklikler bulunduğu iddia edildi.

Kulübün örnek teşkil eden çalışmalarının korunması için tek yolun, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve İsviçre Yüksek Federal Mahkemesine başvurmak olduğu kaydedilen açıklamada, UEFA'nın sportif adaletinin kurumun ve ortaklarının özel çıkarlarına hizmet ettiğinin açık olduğu öne sürüldü.

Adaletin, Skenderbeu'nun masumiyetini göstereceğine ve UEFA'nın "absürt" kararını düşüreceğine inanıldığı bildirilen açıklamada, UEFA'nın bu süreçle sadece takımın itibar ve bütünlüğüne zarar verdiği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN