Haydi başlayalım çok işimiz var

“Alemin kralı geliyor” tezahüratlarıyla stada giren Ali Koç mazbatasını aldı, “Bu taraftar seninle gurur duyuyor” tezahüratlarını “Hadi başlayalım, yapacak çok işimiz var” diyerek susturmaya çalıştı sonrasında da hedeflerini ve beklentilerini tek tek anlattı:

Haydi başlayalım çok işimiz var
Fenerbahçe'nin 37. Başkanı Ali Koç ve yönetimi dün mazbatalarını alarak resmen göreve başladılar. Ülker Stadı'nda bugüne kadar hiçbir başkana nasip olmayan bir şölenle startı veren Koç taraftarın sevgi gösterisine "Haydi başlayalım, yapacak çok işimiz var" diyerek teşekkür edip, beklentilerini ve hedeflerini anlattı. İşte Başkan Ali Koç'un açıklamaları: Ben de sizinle gurur duyuyorum. Bu camianın ferdi olduğum için gurur duyuyorum. Umarım umutlarınıza tercüman oluruz. Fenerbahçe camiası için ilkler yaşıyoruz. Fark ettiniz mi Fenerbahçe'nin büyüklüğünü Türkiye'nin gündemini işgal ettik. Dünya seçimimizi konuştu.

EN BÜYÜK TRANSFER SİZSİNİZ!
Size sabredin demiyorum ama hakikatler konusunda bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Size hayal vadetmedik. Yapabileceğimizin altında bir beklenti ile karşınıza çıktık. Evet önümüzdeki sezon her alanda şampiyonluğa zirveye oynayacak kadrolar kuracağız. ama içinde olduğumuz durumu bilin. Siz bu takımın arkasında durduğunuz sürece kuracağımız her kadro şampiyon olacak niteliktedir. En büyük transfer sizsiniz. Sımsıkı kenetlenerek buraya geldik. Aramıza başkalarının girmesine izin vermeyin.

DEDİKODU YAPANLA İŞİMİZ YOK
Maddi manevi sizi gece rahat uyutmak için elimizden geleni yapacağız. 3 sene sonra kapı kapı sponsor arayan değil sponsorların kapısına geldiği bir kulüp olacağız. Taraftarlardan ne isteyeceğiz, bir tane kombine kalmayacak. Size bir hedef daha veriyorum, gelin formalarda rekor kıralım. F.Bahçe'nin hakları için kavga ederiz ama önemli olan kavga etmek değil. Gidenin arkasından konuşulmasını sevmem, dedikodu yaparsanız yolları ayırırız. İşimiz çok, çalışma zamanı.

KOCAMAN İLE GÖRÜŞME BUGÜN
Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç ile teknik direktör Aykut Kocaman'ın merakla beklenen buluşması bugün gerçekleşecek. Görüşmeden sonra Fenerbahçe'deki kariyeri hakkında kararını verecek olan Kocaman, yönetimin kendisiyle devam etme konusunda olumsuz bir tavrı olursa 1 senelik sözleşmesi karşılığı alması gereken yaklaşık 10 milyon TL'yi de talep etmeyerek görevinden ayrılacak.

BAŞKANLARLA İFTAR YAPACAK
Ali Koç bugün Fenerbahçe Başkanı sıfatıyla ilk kez Kulüpler Birliği'nin bir organizasyonunda yer alacak. Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Koç'u bizzat arayarak hem yeni görevi için tebrik etti hem de iftar yemeğine davet etti. Orman'ın Koç'a, "Türk futbolunun çok önemli sorunları var. Bütün kulüpler birlikte olursak hep beraber el ele verirsek çözülür" dediği öğrenildi.

TRİBÜNLERE SESLENDİ: KAVGA YOK
Ali Koç dünkü konuşmasında dostluk ve barış çağrısı yaparken herkesin örnek alacağı bir kulüp olacaklarına vurgu yaptı. Koç özellikle size sesleniyorum diyerek tribünlere kavgasız bir ortam çağrısı yaptı. Koç, "Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız, başkasına da öyle davranın gerisi gelecektir" dedi.

SEÇİM SONRASI İLK GÖRÜNTÜ
Fenerbahçe'nin tarihi kongresinde Ali Koç ile girdiği yarışta büyük bir oy farkıyla başkanlığı kaybeden Aziz Yıldırım seçimin ardından ilk kez görüntülendi. Video Yıldırım'ın eşi Gonca Hanım tarafından Instagram'ın hikaye bölümünden paylaşıldı. Eski yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Önder Fırat ve Ali Yıldırım'ı evinin bahçesinde ağırlayan Aziz Yıldırım'ın kızı Yaz'la oyunlar oynarken bir hayli neşeli olduğu dikkatlerden kaçmadı.

KAMER KAYA'YA VEFA - Ali Koç sahneye kendisini Fenerbahçeli yapan, babası Rahmi Koç'un yanında çalışmış emektar Kamer Kaya ile çıktı

İKİ SAAT ÖNCEDEN KUYRUK- Saat 18.00'de başlayacak tören için kapıların 17.00'de açılacağı duyurulmuştu ancak taraftar iki saat önce Kadıköy'deydi

AİLE BOYU DESTEK- Koç'un annesi Çiğdem Simavi (sağ), eşi Nevbahar Koç, çocukları Sadberk Leyla ve Kerim Rahmi töreni tribünden izledi.

ANNEM DE ALIŞACAK!
Şölene dönüşen mazbata töreni için taraftar stada akın etti. Fenerium alt ve üst tribünü tamamen doldu. Buraya sığmayanlar Migros tribününe geçiş yaptılar.
Koç'un eşi Nevbahar Koç tarihi anı cep telefonuyla an be an kayıt altına aldı.
Tezahüratlarla sahneye çıkan Ali Koç, "Annem (Çiğdem Simavi) söylediklerinizi duydu ve çok şaşırdı. Ama o da bunlara alışacak" dedi.

BAKAN BAK: F.BAHÇE YENİ UFUKLARA YÜRÜYOR
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 24 Haziran seçimleri kapsamında geldiği Rize'nin Ardeşen ilçesinde bir soru üzerine Fenerbahçe'nin başkanlık seçimini de değerlendirdi. Yeni Başkan Ali Koç'u telefonla arayarak tebrik ettiğini belirten Bak, "Fenerbahçe Kulübü yeni ufuklara yürüyor. Koç başarılı bir iş adamı ve güçlü bir kaynakla geliyor. İnanıyoruz ki Fenerbahçe, özellikle Avrupa kupalarında ve ligde önemli başarılara imza atacaktır. Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi kulüplerin hem ekonomik hem de yönetimsel olarak güçlü noktalara gelmesi, altyapı ve amatörlere yatırım yapmaları bizim için kazanç" dedi.

CUMHURBAŞKANI'NDAN KOÇ'A TEBRİK TELEFONU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazar günü başkanlık seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından tebrik mesajı gönderdiği Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u bu kez telefonla arayarak tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, yeni başkanı dün sabah telefonla ararken, görüşmede, Koç'a ve yönetim kurulu üyelerine başarı diledi.

BİZE ULAŞIN