İşte Beşiktaş ve Başakşehir'in Avrupa Ligi'ndeki rakipleri

UEFA Avrupa Ligi'nde Medipol Başakşehir ve ikinci turu geçmesi halinde Beşiktaş'ın 3. ön eleme turundaki muhtemel rakipleri belli oldu.

İşte Beşiktaş ve Başakşehir'in Avrupa Ligi'ndeki rakipleri

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir ve Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu.

Avrupa futbolunun en önemli ikinci organizasyonuna üçüncü turdan katılan Medipol Başakşehir, gerçekleştirilen kura çekimine göre bu turda İskoçya'dan Aberdeen ve İngiltere'den Burnley takımları arasındaki eşleşmenin galibiyle karşılaşacak.

Beşiktaş ise 2. ön eleme turunda Faroe Adaları'nın B36 Torshavn takımını elemesi halinde 3. ön eleme turunda Avusturya'dan LASK ile Norveç'in Lillestrom takımları arasındaki mücadelenin galibiyle eşleşecek.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ilk karşılaşmalar 9 Ağustos, rövanşları ise 16 Ağustos'ta yapılacak.

Medipol Başakşehir ve Beşiktaş, 3. ön eleme turundaki rakiplerini elemesi halinde play-off turuna kalacak ve bu turu da geçmesi halinde Avrupa Ligi'nde gruplarda mücadele edecek.

İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekimine göre eşleşmeler şöyle oluştu:

ŞAMPİYONLAR ROTASI:

Ludogorets (Bulgaristan)/Vidi (Macaristan) eşleşmesinde elenen - Zrinjski (Bosna Hersek)/Valletta (Malta)

Legia Varşova (Polonya)/Spartak Trnava (Slovakya) eşleşmesinde elenen - F91 Dudelange (Lüksemburg)/Drita (Kosova)

Sutjeska (Karadağ)/Alashkert (Ermenistan) - CFR Cluj (Romanya)/Malmö (İsveç) eşleşmesinde elenen

Olimpija Ljubljana (Slovenya)/Crusaders (Kuzey İrlanda) - BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlandiya) eşleşmesinde elenen

Shkendija (Makedonya)/Sheriff (Moldova) eşleşmesinde elenen - Santa Coloma (Andorra)/Valur (İzlanda)

Cork City (İrlanda) - Celtic (İskoçya)/Rosenborg (Norveç) eşleşmesinde elenen

Spartaks Jurmala (Letonya)/La Fiorita (San Marino) - Kızılyıldız (Sırbistan)/Süduva (Litvanya) eşleşmesinde elenen

The New Saints (Galler)/Lincoln Red Imps (Cebelitarık) - Astana (Kazakistan)/Midtjylland (Danimarka) eşleşmesinde elenen

Dinamo Zagreb (Hırvatistan)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail) eşleşmesinde elenen - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)/Flora Tallinn (Estonya)

Torpedo Kutaisi (Gürcistan)/Víkingur (Faroe Adaları) - Kukesi (Arnavutluk)/Karabağ (Azerbaycan) eşleşmesinde elenen


ANA ROTA:

Ajax (Hollanda)/Sturm Graz (Avusturya) eşleşmesinde elenen - Dundalk (İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)

Tobol (Kazakistan)/Pyunik (Ermenistan) - Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Radnicki Nis (Sırbistan)

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR - Aberdeen (İskoçya)/Burnley (İngiltere)

Dunajska Streda (Slovakya)/Dinamo Minsk (Belarus) - Zenit (Rusya)

St. Gallen (İsviçre)/Sarpsborg (Norveç) - Rijeka (Hırvatistan)

Genk (Belçika)/Fola Esch (Lüksemburg) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Lech Poznan (Polonya)

Zorya Luhansk (Ukrayna) - Braga (Portekiz)

Viitorul (Romanya)/Vitesse (Hollanda) - PAOK (Yunanistan)/Basel (İsviçre) eşleşmesinde elenen

Nordsjaelland (Danimarka)/AIK (İsveç) - Partizan (Sırbistan)/Trakai (Litvanya)

Hapoel Haifa (İsrail)/Hafnarfjördur (İzlanda) - Atalanta (İtalya)/Saraybosna (Bosna Hersek)

Sevilla (İspanya)/Ujpest (Macaristan) - Zalgiris (Litvanya)/Vaduz (Lihtenştayn)

Hibernian (İskoçya)/Asteras Tripolis (Yunanistan) - Molde (Norveç)/Laçi (Arnavutluk)

Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovakya) - Rapid Wien (Avusturya)

Hajduk Split (Hırvatistan)/Slavia Sofya (Bulgaristan) - Rudar Velenje (Slovenya)/FCSB (Romanya)

Sigma Olomouc (Çekya) - Kairat (Kazakistan)/AZ Alkmaar (Hollanda)

Olympiakos (Yunanistan) - Luzern (İsviçre)

Djurgarden (İsveç)/Mariupol (Ukrayna) - Ventspils (Letonya)/Bordeaux (Fransa)

Gornik Zabrze (Polonya)/Trencin (Slovakya) - Feyenoord (Hollanda)

CSKA Sofya (Bulgaristan)/Admira Wacker (Avusturya) - Stjarnan (İzlanda)/Kopenhag (Danimarka)

Osijek (Hırvatistan)/Rangers (İskoçya) - Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Maribor (Slovenya)

B36 Torshavn (Faroe Adaları)/BEŞİKTAŞ - LASK (Avusturya)/ Lillestrom (Norveç)

Spartak Subotica (Sırbistan)/Sparta Prag (Çekya) - Brondby (Danimarka)

Ufa (Rusya)/Domzale (Slovenya) - Honved (Macaristan)/Progres Niederkorn (Lüksemburg)

Leipzig (Almanya)/Hacken (İsveç) - Universitatea Craiova (Romanya)

Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Dinamo Brest (Belarus)/Atromitos (Yunanistan)

Jagiellonia Bialystok (Polonya)/Rio Ave (Portekiz) - Gent (Belçika)

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN