Sergen Yalçın'dan flaş açıklama: Kalecimiz Fabien Farnolle'e ırkçılık yapıldı

Yeni Malatyaspor, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında deplasmanda Olimpija Ljubljana'yı 1-0 mağlup ederek adını bir üst tura yazdırırken teknik direktör Sergen Yalçın maç sonrasında yaptığı açıklamada kalecileri Fabien Farnolle'e ırkçı saldırı yapıldığını ve Fransız kalecinin maç sonrasında soyunma odasında gözyaşlarına hakim olamadığını söyledi. Farnolle ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Beyaz ya da Afrikalı ayırımı yapmak çok kötü bir şey. Utanç duyulması gereken bir şey." dedi.

Sergen Yalçın'dan flaş açıklama: Kalecimiz Fabien Farnolle'e ırkçılık yapıldı

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında Yeni Malatyaspor, deplasmanda Olimpija Ljubljana'yı 1-0 mağlup ederek adını 2. tura yazdırdı. Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın, tribünlerden kalecilei Fabien Fornelle'e ırkçı saldırıda bulunulduğunu açıkladı. Yalçın, Farnolle'ün soyunma odasında gözyaşlarına hakim olamadığını söyledi.

Öte yandan maçın hakemi Filip Glova'yı da eleştiren Yalçın, "Hakem arkadaş da iğrenç maç yönetti. Bu hakemle de maç yönetmek başarı yani." şeklinde konuştu.

Fransız kaleci ise maç sonrasında konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Maç içinde olabilecek olaylara karşı her futbolcu hazırlıklıdır. Ben de öyleyim. Futbolda baskı her zaman olacaktır. Ancak maçtan sonra utanç duyulacak hareketler vardı. Onun için bu tarz hareketleri kınıyoruz. Belki bu ülkeye mal etmemek gerekiyor ama bunu yapan insanların utanması gerekiyor. Çünkü biz buraya futbol oynamaya geliyoruz, insanlara bir şölen sunuyoruz. Beyaz ya da Afrikalı ayırımı yapmak çok kötü bir şey. Utanç duyulması gereken bir şey."

BİZE ULAŞIN