Beşiktaş'ın yıldızı Vida hakkında gerçek yıllar sonra ortaya çıktı!

Beşiktaş'ın Ukrayna ekibi Dynamo Kiev'den bedelsiz olarak transfer ettiği Hırvat yıldız Domagoj Vida hakkındaki gerçekler uzun zaman sonra ortaya çıktı. Bilindiği üzere Vida Beşiktaş ile Dynamo Kiev ile olan sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala mukavele imzaladı. Bu anlaşmadan sonra Vida'ya başka kulüplerden de teklif geldiği ama tazminat maddesinden dolayı Vida'nın bu kulüplere gidemediği ortaya çıktı. İşte detaylar...

Beşiktaş'ın yıldızı Vida hakkında gerçek yıllar sonra ortaya çıktı!
Perşembe 18.06.2020 18:31
Son Güncelleme: Perşembe 18.06.2020 18:33
ABONE OL

Beşiktaş'ın Hırvat yıldızı Domagoj Vida ile ilgili bir gerçek ortaya çıktı. Buna göre siyah beyazlı futbolcu, eğer başka bir takıma transfer olsaydı Beşiktaş'a 3 milyon euro tazminat ödeyecekti.

Prosto-sport.com adlı internet sitesinin konu ile ilgili okuyucularına aktardığı bilgiler şu şekilde;

"2017 yılında Domagoj Vida, Dinamo'nun sahiplerini aldattı. Hırvat futbolcunun Dinamo'dan ayrılışının perde arkası ortaya çıktı. Vida'nın, Dinamo ile sözleşmesinin bitimine 6 ay kala Beşiktaş ile anlaştığı basına yansımıştı.

Ancak oyuncu, bu anlaşmayı reddederken, herhangi bir transfere dair imza atmadığını Ukrayna basınına aktarmıştı. Aynı zamanda 2017 yılında Dinamo, İtalya Serie A devi Inter'den bir teklif almıştı. İtalyanlar, transfer için Dinamo Kiev'e 5 milyon euro ödemeye hazırdı.

BEŞİKTAŞ İLE ÖN SÖZLEŞME YAPTI
Ancak anlaşıldı ki Dinamo ile sözleşmesinin bitimine 6 ay kala Vida, Beşiktaş ile ön sözleşme yaptı. Buna göre Hırvat yıldız, Beşiktaş ile sözleşme imzalamayı reddedip anlaşmayı ihlal etseydi, siyah beyazlılara 3 milyon euro ödemek zorunda kalacaktı.

DINAMO PARA KAZANAMADI
Netice itibariyle Vida, Inter'in teklifini reddetti ve Beşiktaş'ı tercih etti. Bu sayede Dinamo, oyuncu için kasasına herhangi bir ücreti koyamadı."


Beşiktaş'ta gençlik harekatı! 2 yıldız...

https://www.sabah.com.tr