Cumartesi 18.09.2021 06:17
Son Güncelleme: Pazar 19.09.2021 01:39

GSB işçi alımı kura sonuçları isim listesi son dakika açıklandı! İŞKUR ile 2021 GSB işçi alımı kura sonuçları ve isim listesi nasıl öğrenilir?

GSB işçi alımı kura sonuçları isim listesi son dakika açıklandı! İŞKUR ile 2021 GSB işçi alımı kura sonuçları ve isim listesi nasıl öğrenilir?

GSB kura sonuçları isim listesi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Bilindiği gibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 bin 346 işçi alımı yapılacağı duyurusunun ardından kura çekimi 15 Eylül'de yapıldı. GSB kura çekimi neticesinde asıl ve yedek olarak belirlenen adayların isim listesi belli oldu. Bu noktada, GSB işçi alımı kapsamında güvenlik görevlisi ve temizlikçi alımı isim listesi araştırılıyor. GSB kura sonuçları isim listesi ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması yapıldı. Peki, 2021 GSB işçi alımı kura sonuçları isim listesi açıklandı mı, nasıl bakılır? GSB kura sonuçları isim listesi sorgulama nereden olur? Detaylar haberimizde.

ABONE OL

GSB kura sonuçları isim listesi, geçtiğimiz günlerde yapılan kura çekiminin ardından en çok araştırılanlar arasında yerini aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 bin 346 işçi alımı yapılacağı açıklanmış ve başvurular alınmıştı. GSB kura çekimi geçtiğimiz günlerde yapılırken adaylar kura sonuçları isim listesi için beklemeye koyulmuştu. Beklenen açıklama geldi. Adayların temizlikçi veya güvenlik görevlisi olup olmayacakları GSB kura sonuçları isim listesi ile belli oldu.

GSB İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ SORGULAMA 2021

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yapılan kura çekimi ve isim listesi ile ilgili olarak son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamaya göre; GSB işçi alımı kura sonuçları asıl ve yedek isim listesi yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından resmi olarak duyurulacak. Peki, 2021 GSB kura sonuçları isim listesi açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Temizlikçi ve güvenlik görevlisi GSB işçi alımı kura sonuçları isim listesi sorgulama nasıl yapılır?

İşte, yapılan son dakika açıklaması ve detaylar;

AÇIKLAMA GELDİ!

GSB kura sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak? 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB kura sonuçları için flaş açıklama

GSB KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İŞKUR ve GSB aracılığında noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişine ilişkin isim listesi ve sonuçlar, GSB resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.

GSB kura sonuçları isim listesinin, 17 Eylül - 18 Eylül tarihlerinde açıklanması öngörülüyor.

SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

GSB İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILDI?

İŞKUR tarafından düzenlenen olan kura çekimi 15 Eylül Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirildi.

İŞKUR'un ortaklığıyla gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) çekilişinin ardından merakla araştırılan kura sonuçları, kurumun açıkladığı sayfa üzerinden erişime açılacak. Her ilde kurulan komisyon ile belirlenen kura sonuçları, asıl ve yedek liste olarak sisteme yüklenecek.

SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kura çekimine İçişleri Bakanlığı'nın 20.08.2021 tarihli ve 13441 sayılı Genelgesine istinaden aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda izleyici alınacaktır.

1- Taha Akgül Spor Salonu'nun kapasitesinin yarısı kadar izleyici kabul edilecektir.

2- 2021 Yılı Sürekli İşçi Alımına başvuru yapmayan kişiler izleyici olarak kabul edilmeyecektir. İzleyici olarak katılmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yaptıklarını belgelemesi gerekmektedir.

3- İzleyici olarak giriş yapmak isteyen kişilerden HES kodu talep edilecektir. HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif sonuçlu PCR testi yok ise katılıma müsaade edilmeyecektir. İlgililere ilanen duyurulur.

Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar daha sonra ilan edilecek tarihlerde başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını başvuru yapmış oldukları kadronun bulunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne şahsen teslim edeceklerdir.

İl Müdürlüğü Sınav Kurulu tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan nihai listede yer alan adaylar Bakanlığın (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GSB SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

1) Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacaktır.

2) Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

3) Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (20 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (20 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

4) Sözlü sınavda; görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri ile genel kültür alanında adaylara sözlü olarak soru sorma yöntemi ile sorular yöneltilecektir. Mesleki bilgi ve beceriye ilişkin konularda ise yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak değerlendirme esas alınacaktır.

5) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

6) Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

7) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

8) Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9) Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

10) Sözlü sınava ilişkin duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

GSB kura sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak? 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB kura sonuçları için flaş açıklama

GSB HANGİ KADROLARDA VE ŞEHİRLERDE ELEMAN ALINACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yayınladığı ilana göre, Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında işe alım yapılacak. Her iki cinsiyetten de istihdam sağlanacağı bilinirken, adayların en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olması bekleniyor.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Olumsuzluklardan uzaklaş, hayata farklı bir gözle bak...
Dünyaca tanınan dahilerin eşsiz parçaları...