Perşembe 04.11.2021

İyi günlerimize geri dönebiliriz

İyi günlerimize geri dönebiliriz

“Alacağımız 3 puan, bizim için tekrardan savaşın içindeyiz anlamına geliyor ve buna da hazırız. Futbolda bazen alacağınız sonuç her şeyi değiştirir, sizi iyi oynadığınız günlere götürebilir”

ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, bugün oynanacak Royal Antwerp maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karşılaşmanın önemini bildiklerini söyleyen Portekizli çalıştırıcı, "Buraya iyi futbolla üç puan almak için geldik. İyi bir takımla oynayacağız. Bütün odağımız takımın seviyesini artırmak. Daha önce yüksek seviyede maçlar oynadık. Futbolcularımın karakteri çok güçlü. Eğer Frankfurt'taki penaltıyı atsak bizim +2 puanımız olacaktı. Antwerp maçında da +2… Bazen sahada çok fazla çalışabilirsiniz ama rakibiniz bir şansla gol atıp kazanabilir" dedi.

TAKIMA ÖZ GÜVEN VERMEM GEREKİYOR
Kendisine gelen eleştiriler hakkında da konuşan Pereira, "Teknik direktörseniz eleştiri olacağını da bilirsiniz. Futbol bu, bunu kontrol edemeyiz ama bizim sahadaki davranışları kontrol etmemiz gerekiyor. Takıma yeniden öz güven vermem ve daha önce gösterdiğimiz seviyeyi tekrar göstermemiz gerekiyor. Benim işim bu. Futbolda bazen alacağınız bir sonuç her şeyi değiştirir. Sizi iyi oynadığınız günlere götürebilir. Yarın (bugün) alacağımız 3 puan, bizim için tekrardan savaşın içindeyiz anlamına geliyor ve buna hazırız" ifadelerini kullandı.

ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM!
PORTEKIZLI çalıştırıcı, Antwerp ile oynadıkları ve 2-2 biten ilk maçın ardından sarf ettiği "UEFA Avrupa Ligi kupasını kazanacağımızı düşünen mi var" sözlerinin yanlış anlaşıldığını da söyledi. 53 yaşındaki çalıştırıcı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Gruptaki hedefimiz bir sonraki aşamaya çıkabilmek… Benim o cümlede belirtmek istediğim şey, 'Biz dünyanın en iyi takımı değiliz. O yükü, sorumluluğu bize yüklemeyin…' Tabii ki kazanmak isterim. Daha önce de yardımcı hoca olarak bu kupayı kazanmıştım."

Gürcan BİLGİÇ
SORU - CEVAP

Sonuçtan önce oyun gelişmeli

Fenerbahçe yönetimi kötü sonuçların ardından hoca arayışında mı?
Eğer araştırma yapmıyorlarsa "ders" almamışlar demektir. Çünkü geçen 11 hafta ve Avrupa Ligi'nde oynanan maçlardaki performans gösterdi ki bu oyun daha iyiye gitmiyor. Yine 11 haftadaki sayılara baktığımız zaman geçen sezonlardan daha kötü durumda.
Takım ne ofansif ne de defansif olarak daha iyi. Üstelik yeni transferlerle daha alternatifli hale geldiler.
Pereira'nın sonuçlardan önce takımın oyununu geliştirip, özel oyuncuları da (İrfan Can-Mesut) sorumluluk almaya yönlendirmesi gerekli. Çünkü daha önünde Galatasaray ve Beşiktaş maçları da var.

Antwerp maçının önemi sizce nedir? Sonucunda neler olabilir?
Bu maçı kazanamazlarsa pazar gününü de tehlikeye sokarlar. Çünkü Kadıköy'deki Kayseri karşılaşmasına 3 maç üst üste kaybetmiş, liderlikten olmuş takımın öfkeli ve sabırsız taraftarı gelecek. Antwerp galibiyeti tribünleri dolduracak Fenerbahçelilerin biraz olsun mutsuzluğunu dindirip, takıma duydukları güveni artırır. Umarım bunu doğru analiz edip "Ne o, Avrupa şampiyonu mu olacağız" mantalitesiyle değerlendirmezler. Psikolojik bir maç olacak. Belki de sezonu Fenerbahçe için yeniden başlatacak.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Pop'un dev isimlerinden Beyonce!
Türkçe Pop’un duru sesi Burcu Güneş!