Everton teknik direktöründen flaş Cenk Tosun açıklaması!

İngiliz kaynaklarına göre Cenk Tosun'un transferini açıklaması an meselesi olan Everton cephesinden açıklama geldi. Teknik Direktör Sam Allardyce, Cenk Tosun ile ilgili flaş itiraflarda bulundu.

Everton teknik direktöründen flaş Cenk Tosun açıklaması!

Liverpool Echo gazetesine konuşan deneyimli teknik adam, ocak ayında özellikle yurt dışından yapılan transferlerin büyük bir risk içerdiğini ifade etti.

ALLARDYCE OCAK TRANSFERLERİNE GÜVENİYOR!

Ronald Koeman ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Allardyce ocak döneminde sol bek ve forvete takviyeler yapmak istiyor. Bu dönemde yapılacak transferlerin riskli olduğunu bildiğini söyleyen kurt hoca, "Ama daha önce birçok defa bu dönemde çok iyi transferler yaptım. Bu sefer yapacağım transferler takımı ligde tutmak için- en azından öyle olmamasını umuyorum zira henüz rahat bir durumda değiliz- olmayacak ama Sunderland ve Crystal Palace maceralarımda bu dönemde yaptığım transferler bizi küme düşmekten kurtardı. Ve bu transferlerin performansı hem gidenlerden daha iyiydi hem de takımdaki oyuncuların performansını yükseltti. Direkt olarak performans vermek zorundalar ki bu aslında çok zor" ifadelerini kullandı.

CENK TOSUN TRANSFERİ EVERTON İÇİN BİR RİSK!

Özellikle Cenk Tosun'un transfer edilmesi için yönetime rapor veren Allardyce, yurt dışından gelen oyuncular içinse şu değerlendirmeyi yaptı: "Ocakta bir transfer yaptığınızda onun hemen büyük bir şevkle takıma adapte olmasını beklersiniz. Ve eğer bu isim yurt dışında geldiyse bu daha büyük bir risktir. İş hayatında her zaman böyle riskler vardır ve ben riskleri en aza indirgemek için hesaplar yapıyorum. Ama risk risktir ve ben bu riski almak için hazırlıklıyım."

Cenk Tosun transferini bitirmek için İstanbul'a gelen Everton Futbol Direktörü Steve Walsh ile Beşiktaş arasındaki görüşmeler devam ediyor. Liverpool Echo gazetesi, bu transferin 30 milyon sterline yakın bir bonservis ücretine bitebileceğini yazdı.

Kaynak: Ajansspor

BİZE ULAŞIN