Nurcan Taylan The End!

Fransa'daki Dünya Şampiyonası'na sakatlığını ileri sürerek katılmayan rekortmen haltercimiz Nurcan Taylan'ın dopingli olduğu için yarışmadığı ortaya çıktı

Olimpiyat , dünya ve Avrupa rekortmeni milli halterci Nurcan Taylan, spor kariyeri boyunca üçüncü kez doping vakasına bulaştı. Kasım ayında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'ndan sakatlığını gerekçe göstererek çekilen Taylan'ın esasında hazırlık döneminde verdiği doping numunesi pozitif çıktığı için yarışmadan çekildiği ortaya çıktı. İşte SABAH farkıyla perde arkası... Taylan'ın, 26 Ekim tarihinde verdiği numuneler, Uluslararası Halter Federasyonu yetkilileri tarafından Atina Doping Kontrol merkezine gönderildi.

ÖMÜR BOYU MEN CEZASI
Burada yapılan kontrollerde Taylan'ın doping yaptığı tespit edildi. Bunun üzerine Uluslararası Halter Federasyonu yetkilileri, Nurcan Taylan'ın podyuma çıkmaması gerektiğini Türkiye Halter Federasyonu yöneticilerine iletti. Taylan, Fransa'da podyuma çıkmazken, Londra Olimpiyatları öncesi ikinci numunenin de açılmasını isteyen Halter Federasyonu'na kötü haber dün ulaştı. Taylan'ın B numunesinde de "Anabolik Steroit" tespit edildi. Böylece daha önce iki kez doping yaptığı tespit edilen ve ömür boyu men cezasına rağmen özel bir izin ile tüm yarışmalara katılabilen Taylan'ın kariyeri sona ermiş oldu.


BUGÜN NELER OLDU