Dünya turu ile Londra'ya

Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak, 26 ayrı ülkeye 39 kez giderek badminton turnuvalarında aldıkları puanlarla olimpiyat vizesi aldılar. Ama kota nedeniyle birinin rüyası gerçek olacak

Badmintonda Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak Londra Olimpiyatları için vize aldılar. Ama kota nedeniyle sadece biri Londra bileti alabilecek. İki sporcunun bu vizeyi alması kolay olmadı. Federasyon Başkanı Murat Özmekik'in geceli gündüzlü mesaisi sporcuların azmi ile birleşti ve 26 farklı ülkeye toplam 39 kez giderek, turnuvalardan elde ettikleri puanlarla rüyalarını gerçekleştirmeye yaklaştılar. 18 yaşındaki Neslihan Yiğit ve 20 yaşındaki Özge Bayrak, olimpiyatlara kadar 5 ülkeye daha gidecekler. Son puan durumunda bir adım önde olan Neslihan Yiğit, Londra'ya badmintonda Avrupa'dan katılacak en genç sporcu olmayı hedefliyor.

4 YILLIK ÇALIŞMANIN ESERİ
Federasyon Başkanı Özmekik, "4 yıldır çalışıyoruz. Bütün hazırlıklarımız Londra içindi. Öznur Çalışkan ve Özge Bayrak ile yola çıktık. Sonra katılan Neslihan Yiğit sürpriz bir çıkış yaptı. Şu anda önde. Aslında Özge daha iyi durumdaydı ancak uluslararası bir turnuvada gözüne top gelince yarışmalara katılamadı ve gerileme yaşadı" diye konuştu. Milli Takım Antrenörü Çağatay Taşdemir ise "Neslihan da, Özge de çok başarılı. Biri Londra'ya gidecek. 5 müsabakamız daha var. Neslihan lise son sınıfta. Özge ise Aksaray Beden Eğitimi Yüksek Spor Okulu öğrencisi. Olimpiyat elemeleri için öğrenimini bir yıl dondurdu. Gönlümüz ikisinin de gidebilmesini istiyor" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN