Antalya'da Golf rüzgarı

Dünyanın en büyük golf turnuvasına ev sahipliği yapacak olan Antalya, aynı zamanda dünyanın en zengin sporcusu Tiger Woods'u ağırlayacak

Eski eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle 1,5 yıl çimlerden uzak kalan ABD'li golf oyuncusu Tiger Woods, 8-12 Ekim tarihlerinde Belek'teki Golf Kulübü Sultan Sahası'nda düzenlenecek Türk Hava Yolları Dünya Golf Finalleri'nde geri dönüşünü kutlayacak. Turnuvada dünyanın en iyi golf oyuncuları sıralamasında Tiger Woods dahil ilk 10'da bulunan 8 sporcu ter dökecek. Turnuvanın bütçesinin 14 milyon Dolar olduğu, yüzde 80'inin ise sponsorlar tarafından karşılanacağı belirtildi. Yarışmada birinci sırayı alana 1.5 milyon Dolar, sonuncuya ise 300 bin Dolar ödül verilecek.

10 BİN KİŞİ İZLEYECEK
10 bin yabancı golf severin beklendiği Antalya'da özel hazırlıklar yapılıyor. Eleme usulüyle oynanacak olan turnuva, dünyada naklen ve banttan 92 kanalda yayınlanacak. 50 kamerayla izlenecek. Seyirciler için ilave tribünlerin eklenmesine başlandı.

WOODS KİMDİR?
Dünyada bugüne kadar 74 tur zaferiyle en başarılı sporculardan olan Tiger Woods (37), saniyede 148 Dolar kazanıyor. Şu anda dünyanın en çok kazanan üçüncü sporcusu. Başarılı kariyeri, evliliğindeki sarsıntı nedeniyle gölgelendi. 2009'da ortaya çıkan skandallarda, karısını birçok kez aldattığı ortaya çıktı. 1,5 yıl golfe ara veren Woods, sıralamada 58.'liğe kadar düştü. Rehabilitasyona giden Woods, 2010'da çimlere dönmesinin ardından eşinden boşandı.

Saniyede 148 Dolar kazanıyor!
Saniyede 148 dolar kazanarak dünyanın en zengin sporcusu unvanına sahip olan Tiger Woods'un Türkiye seyahati öncesi taleplerinin neler olduğu da ortaya çıktı. ABD'li sporcu, özel bir araba, otelde bir süit ve ayrı bir villa istedi. ABD'li oyuncu finallerin kokteyline 60 dakika katılacak. Basın toplantısında ise sadece 20 dakika bulunacak ve kesinlikle özel söyleşi vermeyecek.

DÜNYADA GOLFÜN FİNALİ OLACAK

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN