Sancaktepe’den Kırkpınar’a 'altın kemer' mesajı

Türkiye'nin en önemli başpehlivanlarının güreştiği 19. Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığını ilan eden Recep Kara Altın kemeri alarak geri sayımın yapıldığı Kırkpınar için de rakiplerine adeta meydan okudu…

Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nin açılış konuşmasını Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem yaptı. Erdem, "Kırkpınar'dan sonra ülkemizdeki organizasyonların en büyüğünü Sancaktepe'de gerçekleştiriyoruz. Bugün burada güreş yapacak başta başpehlivanlarımız olmak üzere minik güreşçilerimize kadar hepsine, Cenabı Allah güç kuvvet versin, başarılar nasip etsin." dedi.

Minik Güreşçilerin karşılaşmaları ile başlayan müsabakalar; "Minikler 1, Minikler 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Destek Küçük, Destek Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük, Büyük Orta, Başaltı, Baş." kategorileri olmak üzere 13 farklı kategoride gerçekleştirildi. 500'ün üzerinde sporcunun katıldığı Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Kaymakam Feyzullah Özcan'ın yanı sıra; "Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Danışmanlarından İsmail Hakkı Turunç, AK Parti eski Milletvekillerinden Prof. Dr İrfan Gündüz ile Dünya Şampiyonu Güreşçisi ve Eski Milletvekili Hamza Yerlikaya, ve İlçe Spor Müdürlerin yanı sıra Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri ve binlerce sporsever katıldı.

RECEP KARA ALTIN KEMERE AMBARGO KOYDU…

Sancaktepe'de önemli başpehlivanlarından; Ali Gürbüz, Recep Kara, Sermest Bulut, Serhat Gökmen, Hüseyin Şahinalp, Ekrem Yavuz, Ali Gökşen, Enver Erişti, Aydın Polatçı, Reşat Turgut, Ahmet Doğu, Fatih Bakır, Abdullah Güngör, Arif Akın, Hüseyin Demir, Nuri Zengin, Mustafa Başdemir, Ömer Aslantaş, Savaş Yıldırım, Süleyman Aykırı gibi önemli güreşçiler mücadele etti. Geçen sene Kırkpınar'da Altın Kemer'in sahibi olan Ali Gürbüz'in sakatlanarak yarım bıraktığı yağlı güreşler, kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Başpehlivanlardan Recep Kara Abdullah Güngör'ü, Ali Gökşen de Savaş Yıldırım'ı yenerek finalde karşılaştı. Recep Kara ile Sancaktepe adına güreşen Manisalı Ali Gökşen'ın zorlu mücadelesinden Recep Kara galip gelerek, iki sene üst üste şampiyon olma başarısı gösterdi ve altın kemerin sahibi oldu.

Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez ipi göğüsleyen Başpehlivan Recep Kara'nın altın kemerini Belediye Başkanı İsmail Erdem taktı. Kara, Kırkpınar öncesinde moral kazandığını belirterek, "Edirne'de de altın kemeri alacağıma inanıyorum. Beni destekleyen hemşerilerime ve külübüme teşekkür ediyorum. Sancaktepe bana uğurlu geliyor. Bu kez de Kırkpınar'da mutlu sona ulaşağım… Bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim" diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN