Korksunlar bizden

Türkiye'nin şampiyon atletleri ve onları başarıya götüren isimler SABAH'a konuştu. Gülcan Mıngır, "Eskiden biz korkardık rakiplerden şimdi her şey değişti. Onlar artık müsabakalarda Türkiye'den korkuyorlar" derken Aslı Alptekin, "Gecemizi gündüzümüze kattık" yorumunu yaptı

Avrupa Şampiyonası'nda ülkemize madalya kazandıran Aslı Çakır Alptekin ve Gülcan Mıngır, SABAH'a konuştu. Aslı Çakır Alptekin, "Bu başarıyı nasıl yakaladınız?" sorusuna, "Tabii ki ilk olarak ailemi söylemek istiyorum. Onlar bana destek vermese, spor yapmama izin vermese bu seviyeye gelemezdim. İkinci sırada antrenörüm var. Uyguladığı antrenman programı ve her konuda verdiği destek. Ülkemiz, Federasyonumuz, Üsküdar Belediyesi. Bunların desteğiyle buralara geldik. Çok çalışmak ve disiplin de bunların altında yatıyor. Gecemizi gündüzümüze kattık. Bütün hayatımızı atletizme adadık. Sadece sabah akşam antrenman yapıp yarışı düşünüyoruz. Kazanmak için o sahaya çıkıyoruz ve artık başarıyoruz" diye yanıtladı.

HEDEF OLİMPİYATLAR
Gülcan
Mıngır ise, "Paris'te Golden Lig var. Orayı koştuktan sonra direk olimpiyatlara konsantre olacağız. Zor rakipler olacak. Onlar da benden korkuyor. Derecem Avrupa'da en iyi 4. kimseden çekinmiyorum. Artık önceden onlardan korkuyorduk ama biz de bu başarıyı yakaladık. Onlar da bizden korksun. Olimpiyatlar bittikten sonra 2013 için de hangi yarış varsa ona göre hedef belirleyeceğiz. Akdeniz Oyunları var Universiad var" yorumunu yaptı.

KARA: SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN
Üdar Belediyesi Başkanı Mustafa Kara da sporcularının elde ettiği tarihi zafer için, "Üsküdar Belediyesi'nde bir gelenek var. Geçen dönem rahmetli başkanımız Mehmet Çakır döneminden başlayan spora yatırım projesi devam ediyor. Çok tecrübeli bir ekibimiz var. Amatörleri d estekliyoruz çünkü onlara destek verilmiyor" dedi.

"TERİM GİBİYİM"
Aslı Çakır Alptekin ile evli olan antrenör İhsan Alptekin, "Türkiye tarihinde bir ilki başardık. Bir antrenörün iki madalyalı sporcusu yok. Sporcu tek başına bu başarıyı elde etmiyor ama antrenörün sözü geçmiyor. O zaman sporcu koşsun tek başına! Nasıl Galatasaray'ın başında Fatih Terim varsa bunların da başında ben varım. Ben olmayınca olmaz" ifadesini kullandı.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN