Ankaragücü voleybolda devam dedi

Futbol dahil tüm branşlarında zor günler geçiren kulüp, voleybolda devam kararı aldı ve Türkiye Voleybol Federasyonu'na (TVF) yeni sezon için katılım bedelini ödedi.

Kulüp basın sözcüsü İzzet Akyol, basına yaptığı açıklamada kulüp bünyesindeki tüm branşları yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, ''Voleybol kulübümüz için çok önemli branşlardan birisi. Geçen sezon yaşadığımız sıkıntıları bu yıl da yaşamak istemiyoruz. Etrafta voleybol branşımızın kapatılacağı yönünde konuşmalar oluyordu ama böyle bir düşüncemiz ya da isteğimiz yok. Katılım bedelini ödedik. İkinci ligde elimizden gelenin en iyisini yaparak tekrar birinci lige yükselmek istiyoruz'' diye konuştu.

Akyol, voleybolun yanı sıra bisiklet, masa tenisi ve bovling takımlarının da faaliyetlerine devam ettiğini sözlerine ekledi.

Aroma Bayanlar Birinci Ligi'nde geçen sezonu, 22 maçta 4 galibiyet, 18 yenilgi ve 9 puanla son sırada tamamlayan başkent ekibi, gelecek sezon 2. ligde mücadele edecek. 2011-2012 sezonunda, geçen Ocak ayının ilk haftasına kadar yaptığı 11 maçta 4 galibiyet alan Ankaragücü'nde ipler, o güne kadar sadece yarım maaş alabilen oyuncuların isyan etmesi üzerine kopmuştu. Ocak ayı sonunda paralarını alamayan oyunculardan 7'si kulübe protesto çekmiş ve ardından başka kulüplere dağılmıştı. Sezonun kalan bölümünde maçlara alt yapı oyuncularıyla çıkmak zorunda kalan başkent ekibi, kalan 11 maçta galibiyet yüzü görememişti.

Bu arada, geçen sezon antrenör Hüseyin Doğanyüz'den boşalan antrenörlük görevi için henüz yeni bir isimle anlaşmaya varılmadığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN