Ege’de heyecan sona erdi

DenizBank – TAYK Trofesi'nin Ege'de ki son yarışı, Palmarina Kupası GölTürkbükü – Yalıkavak arasındaki 16 millik parkurda gerçekleştirildi. Hafif havada start alan tekneler açıklarda 16-18 knot esen rüzgarla finiş hattına vardılar.

Denizlerin ligi sayılan DenizBank – TAYK Trofesi'nin Ege yarışları Palmarina Kupası ile sona erdi. 34 takımın katıldığı yarış GölTürkbükü önünden verilen startla başladı. Startta rüzgarın oldukça düşük olduğu mücadelede, IRC I sınıfında sezonun finiş rekortmeni Orient Express VI önde başladı. Filonun diğer dev teknesi Strabo da hemen arkasından ilerledi ancak filonun en hızlı teknesi olan Orient Express VI finiş hattına kadar liderliğini korudu. Düzeltilmiş sonuçlara göre IRC I sınıfında 1.'liği Flying Box – Arkas Lemon aldı. IRC II'nin rüzgarsız havada önde başlayan takımı ise Eker Yayık Ayran oldu ve 1.'lik kupasını kazandı. IRC III'de Safinaz, IRC IV'de Minx Hedef Yelken sınıflarının 1.'si olurken ve destek sınıfının tek ekibi Prego son finiş gören tekne oldu.

PALMARİNA KUPASI'NIN ÜNLÜ KONUKLARI
Trofe'nin 6 yıldır sponsorluğunu üstelenen DenizBank'ın Genel Müdürü Hakan Ateş, Cara De Rosa teknesinde mücadeleye katıldı. Dümeninde TAYK Komodoru Serdar Kısadere'nin bulunduğu ekipte, TAYK yönetim kurulu üyeleri Alican Turalı ve Cem Hakko'da yer aldı. Mustafa Koç ve ekibi de Silk isimli teknesiyle yarışa katıldı. Orient Express VI takımında da ünlü oyuncu ve yelkenci Zeynep Beşerler'de vardı. Denizlerin ligi filonun İstanbul'a dönmesinin ardından, 11 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Burgaz Ada Kupası ile devam edecek.


Cengiz Tokgöz
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN