2020 için 4 koldan

2020 için kararlılığımızı göstermek isteyen Başbakan Erdoğan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Rogge ile Londra'da görüşecek. Tarihi heyette TOKİ yetkilileri, spor elçilerimiz ve iş adamları da olacak

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam Londra Olimpiyatları'na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı'ndaki Hasbahçe'de verdiği iftar yemeği dünyada da geniş yankı yarattı. 2020 adaylığımızla ilgili çok önemli mesajlar veren Başbakan Erdoğan, "Sizlerin, Londra'da kazanacağınız başarı, Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunlarına -inşallah ev sahibi olacağız- ev sahipliği sürecine gerçekten çok büyük katkı sağlayacaktır. İstanbul 2020 için hükümet olarak çok büyük lobi ve diplomasi faaliyeti içerisindeyiz. Bizler de altyapı olarak diğer ülkelerle mukayese edilmeyecek bir noktaya bunu ulaştıracağız" dedi.

BİRİNCİ AĞIZDAN NET MESAJ
Sporcularımıza destek vermek için haftaya Londra'nın yolunu tutacak olan Erdoğan burada çok önemli bir görüşme de yapacak. Başbakan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacgues Rogge ile Londra'da bir araya gelecek. 2020 kararlılığımızı Rogge'ye Başbakan birinci ağızdan anlatacak. Ayrıca Londra'ya tam anlamıyla bir çıkarma yapacağız. Erdoğan'ın yanı sıra Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOKİ yetkilileri, İstanbul Büyükşehir Ulaşım yetkilileri ve spor elçimiz Hidayet Türkoğlu da heyette yer alacak. Ayrıca Londra Olimpiyatları süresince Türkiye'nin önemli işadamları da kafilemize destek verecek.

LOGODA AVRUPA SİLÜETİ
Başbakan'ın Dolmabahçe'de milli sporculara verdiği iftarda İstanbul 2020 Aday Şehir logosu da basına tanıtıldı. TMOK Başkanı Uğur Erdener, Başbakan Erdoğan, Bakan Suat Kılıç ve TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat logoyla poz verdi. Bakan Kılıç logo için, "Olimpiyat logosu anketle kesinleşti. Asya'dan bakıldığında Avrupa silueti" değerlendirmesini yaptı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN