Alonso'nun uğuru 3

İspanyol pilot, Almanya'da Vettel'i üç saniye farkla geçerek, bu sezon F1'de 3. birinciliğini aldı ve şampiyonadaki liderliğini biraz daha sağlamlaştırdı

Formula 1'de sezonun 10. yarışında zafer Ferrari'den Fernando Alonso'nun oldu. Almanya'da pole position'da başladığı yarışta rakipleri ile arasındaki farkı açamayan Alonso, buna rağmen gerekli mesafeyi sürekli koruyarak 1:31:05.862'lik derecesiyle zafere uzanmayı bildi. Alonso bu sonuçla şampiyonada Red Bull pilotu Webber ile farkı 34 puana çıkardı. İlk turlarda Vettel ile çekişen Alonso, yarışın ikinci bölümünde, güncellenmiş McLaren ile oldukça hızlı olan Jenson Button'un önünde pozisyon mücadelesi verdi. Yarışın en ilgi çekici mücadelesi ise Button ile Vettel arasındaydı.

PİST DIŞINA ÇIKINCA, 5. OLDU
Hulkenberg ve Michael Schumacher'i geride bırakarak liderlik mücadelesine ortak olan Jenson Button, son turlarda tartışmalı bir şekilde Vettel'e geçildi ve 3. oldu. Ancak yarış sonunda yapılan incelemede Vettel'in, Button'u geçerken pist dışına çıktığı tespit edilince, 20 saniye ceza verildi. Vettel böylece gridde 5. sıraya gerilerken, yarışı 4. sırada tamamlayan Kimi Raikkonen üçüncü sıraya yükseldi. Sauber-Ferrari'den Kamui Kobayashi de 5. sıradan 4.'lüğe terfi etti. Üç pit stop stratejisi yapan ve son turlarda yarışın en hızlı tur zamanını elde eden Schumacher ise, Perez'i geçemedi ve 7. sırada kaldı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN