Limit 9.4 saniye

Bolt: "Ne kadar yetenekli olsa da, ne kadar çalışsa da insanın limiti belli. 100 metreyi 9.4'te koşabilirim. 200'de hedefim 19 saniyenin altı..."

Usain Bolt son dönemdeki sakatlığına karşın 100 metrede yine en büyük favori... Londra'ya 9.58 ile sahibi olduğu dünya rekorunu kırmaya gideceğini söylemişti. Antrenörü Glen Mills de Bolt'un en iyi dönemini 26. yaşında yakalayacağını söylemişti. Bolt, Londra'da daha da iddialı konuştu: "100 metreyi 9.4 saniyede koşabilirim. Nerede, ne zaman bilmiyorum. Ama büyük yarışmalar benim en ciddi olduğum yerdir. İş zamanıdır çünkü...9.58'lik rekoru koştuğum Berlin'deki performansımı beğenmiyorum."

SAAT ÖYLE SÖYLÜYOR
Bolt şöyle devam etti: "9.4 benim için mümkün. Ama 9.2 değil. İnsanlık için değil. Ne kadar çalışırsan çalış, vücudun ne kadar mükemmel, tekniğin ne kadar iyi olursa olsun, insan bu kadar hızlı koşamaz. 100 metreyi keyif için koşuyorum. Ama 200 benim işim. Hedefim 19 saniyenin altına inmek. Çok çalışmalısın. En hızlı olabilirsin ama bir yanlış adım, hele 200 metre gibi viraj olan bir dalda, yanlış kulvara bastın mı kaybettin demektir. Ben en hızlıyım. Saat öyle söylüyor. Dünyada 6.8 milyar kişi yaşıyor. İnsanlık tarihinde 107 milyar... Hepsinden hızlı olduğumu bilmek çok güzel."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN