Bolt çok iddialı

Usain Bolt, Londra Olimpiyat Oyunları'nın en büyük yıldızlarından biri. Jamaikalı sprinter, Londra'da yaşayan bir efsane haline gelmek istediğini yineledi.

Pekin 2008'de, 100 ve 200 metrede dünya rekorları kırarak altına uzanan Bolt, Londra'da da, her 2 dalda şampiyon olacağı konusunda kendisine fazlasıyla güveniyor. Bolt bunu başarması halinde, üst üste 2 olimpiyatta, hem 100 hem de 200 metrede şampiyon olan ilk atlet olarak tarihe geçecek. Jamaika elemelerinde, vatandaşı Yohan Blake'e, hem 100 hem de 200 metrede geçilmesini, sakatlığına bağlayan Bolt; "Elemelerde geçilmek, olimpiyat finalinde geçilmekten iyidir. Sakatlığım artık düzeldi. Yarış günü geldiğinde hazır olacağım. Oraya çıkacak ve işimi yapacağım" dedi.

Çıkışı konusunda sık sık eleştirilen Bolt, artık bu konuyu düşünmek istemediğini de vurguladı. Bu konuya ne kadar odaklanırsa, o kadar kötü çıkış yaptığını ifade eden Bolt; "En iyisi çıkışı hiç düşünmemek. Nasıl çıkarsam çıkayım, rakiplerimin önüne geçtiğim anda, hiçbirinin beni yakalayamayacağını biliyorum" diye konuştu.

Bolt, 100 ve 200 metre yarışlarını kazanması halinde, 4 çarpı 100 metrenin dışında, 4 çarpı 400 metre finalinde de, Jamaika takımı için yarışabileceğini söyledi (NTV Spor)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN