Samba yarım kaldı

Filenin Sultanları, son olimpiyat şampiyonu Brezilya karşısında 8 sayı geriden gelip, kazandığı 4. setin ardından maçı tie-break'te kaybederken, Türkiye sahura kadar bu maçı izleyip, ayakta kaldı

  • Tüm Sporlar
  • Pazartesi 30.07.2012
Londra'da programın sarkması sonucu ilk maçına cumartesi sabaha karşı 00.30'ta çıkmak sorunda kalan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, son olimpiyat şampiyonu ve Dünya ikincisi Brezilya karşısında uzun yıllar unutulmayacak bir mücadele verirken, Türkiye'yi adeta ekran başına kilitledi. Öyle ki maçın 02.55'te bitmesiyle birlikte bir çok aile sahur için hazırladıkları sofralarına oturdu. Dördüncü sette 18-10 geriden gelerek durumu 2-2 yapan ancak tie-berak setini üç sayı farkla kaybeden Filenin Sultanları, yine de bir puan almayı başararak, gruptan çıkmak için iddiasını sürdürdü.

BAHANELERE SIĞINAMAYIZ
Sultanlar'ın, B Grubu'nda ikinci rakibi ilk maçında Sırbistan'ı 3-1 mağlup eden Çin Halk Cumhuriyeti... TSİ 11.30'da start alacak karşılaşmada Türkiye olimpiyatta ilk galibiyetini arayacak. Milli Takım'ın bulunduğu B Grubu'nda ayrıca Sırbistan- Güney Kore ve ABD-Brezilya maçları oynanacak.

OTOBÜSTE CANLI YAYIN
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Brezilya mağlubiyeti sonrası takım otobüsünde Filenin Sultanları'na moral verdi. Kılıç, ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bağlandı ve telefonun sesini açarak, Erdoğan'ın şu mesajını sporcularımıza dinletti: "Üzülmeyin moralinizi sağlam tutun. Brezilya son olimpiyat şampiyonu ufak tefek hatalara rağmen çok iyi oyun çıkarttınız. Önünüzdeki maçlara bakın. Kızım ve eşimle birlikte maçı izledik. Sizi sadece izlemiyoruz sizin için dua da ediyoruz." Başbakan Erdoğan ayrıca Bakan Kılıç'a "Sporcularımıza benim adıma tatlı gönder" talimatını verirken 5 tepsi baklava dün Olimpiyat Köyü'nde sporcularımıza ikram edildi.

MÜCADELEYE TAM NOT
Üst üste 9'uncu olimpiyatını kazanan ve Pekin 2008'de şampiyon olan Brezilya karşısında A Milli Bayan Takımımız, ilk olimpiyat mücadelesine çıktı. Böyle güçlü bir rakip karşısında maçı tie-break setinde kaybeden Filenin Sultanları'nın mücadelesi ise ayakta alkışlanacak türdendi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN