Uyanıncaya kadar maç bitti

Brezilya yenilgisinden 32 saat sonra Çin karşısına çıkan Filenin Sultanları, ilk iki seti 25-20 kaybetti. Nefes kesen 31-29'luk üçüncü setle ümitlensek de Çin Seddi gibi bloklara teslim olduk

Olimpiyatlara iddialı giden Voleybol Bayan Milli Takımı Brezilya'ya 3-2 kaybettikten sonra dün de Çin'e 3-1 yenildi. İlk iki sayıyı aldıktan sonra, Çin bloklarına karşı başarılı olamayınca 7-3 geriye düştük. Çin, 14-9 öne geçtiğinde blok sayılarında 7-1 üstündü. İlk iki seti 25-20 kaybettikten sonra üçüncü sette Esra'nın devreye girmesi ile 11-7 üstünlük sağladık. 12-8'den sonra Çin'in iyi servisleri 11-3'lik bir seri getirdi. Pes etmeyen Sultanlar Eda ve Esra'nın sayılarıyla 22-22'de rakibini yakaladı. Nefes kesen seti 31-29 aldık. Dördüncü sete de kötü başladık. 12-7 geriye düştüğümüzde iki molamızı da kullanmıştık. Neslihan ve Eda'nın sayılarıyla toparlanıp iyi servis atarak 20-20'de rakibi yakaladık. Ama Çin üst üste üç iyi blokla 24-20'yi buldu; Bahar'ın kaçırdığı servisle set 25-22, maç 3-1 noktalandı.

SULTANLAR DÜN 05.00'TE KALKTI
Londra'da ilk iki maçımızın saatleri teknik heyet ve oyuncularımızı isyan ettirdi. Filenin Sultanları, yerel saatle 01:00'de biten Brezilya maçından sadece 32.5 saat sonra Çin karşısına çıktı. Antrenör Motta, "Londra'ya iyi müsabakalar oynamaya geldik. İyi bir takımız. Ama maç saatleri arasındaki dengesizlik sporcuları olumsuz etkiliyor. Bir gece, bir sabah oynadık. Şans mı, organizasyonun tercihi mi, bilemiyorum" diye konuştu. Kaptan Esra Gümüş de, "Sabah 05'te kalktık. Maça kendimizi veremedik. Yine de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kırılma anlarında hata yapmasak kazanabilirdik" derken Milli Takım Doktoru İbrahim Yanmış da "Sporcularımız maç saatleri ve saat farkından fiziksel olarak yıprandı" ifadesini kullandı.

ABD'YE KALMASIN
Türkiye'nin gruptan çıkabilmesi için ilk dörde girmesi gerekiyor. Bunun için de yarın Sırbistan'ı, 3 Ağustos'ta da Güney Kore'yi yenmeli ve işi olimpiyatların favorisi ABD ile son maça bırakmamalıyız. Güney Kore, dün Sırbistan'ı 3-1 mağlup ederken Kim Yeong 34 sayıyla müthiş bir şov yaptı. Diğer maçta ise Amerika, Brezilya'yı 3-1 yendi.

MOTTA'YA ELEŞTİRİ
Gözde Sonsırma'nın eşi Onur Sonsırma, twitter aracılığı ile antrenör Motta'yı, "Voleybol 12 kişiyle oynanan bir takım sporudur. Oyuncu değiştirmeyi bilmezsen set de kaybedersin, maç da. Eğer böyle devam edersen turnuva da" mesajıyla eleştirdi.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN