Kısa... kısa

Paralimpik'te beklenti büyük
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, Londra'da yapılacak 14. Paralimpik Oyunları'nda tüm branşlarda başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını söyledi. Gülpınar, yaptığı açıklamada, "Madalya için rakam ifade etmiyoruz. Büyük beklentilerimiz var, Türkiye adına verdiğimiz onurlu mücadelenin algılanmasını arzu ediyoruz. Engelli kardeşlerimiz bu noktalara kolay gelmiyor" diye konuştu.

Rakip Portekiz
A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası elemeleri F Grubu'ndaki üçüncü maçında bugün Ankara'da Portekiz ile karşılaşacak. Ankara Spor Salonu'nda 20.30'da başlayacak karşılaşmayı NTV Spor yayınlayacak.

Bolt&Blake şov
Diamond Lig Lozan'da 200 metrede Usain Bolt, 19.58 ile birinci oldu. Lozan'daki en iyi dereceyi elde eden Jamaikalı atletin yarışmadığı 100 metrede ise vatandaşı Yohan Blake 9.69 ile ilk sırayı aldı. Kariyerinin iyi derecesini elde eden Blake, 9.58 ve 9.63'le ilk sırada bulunan Bolt'un ardından 100 metrede en hızlı koşan isim oldu. Tarık Langat Akdağ ise 3000 metre su engelli yarışını 8:30.09'luk derecesiyle 9. oldu.

Çağla tur atladı
Milli Tenisçimiz Çağla Büyükakçay, yılın son Grand Slam'i olan Amerika Açık'ın elemelerinde- ABD'li rakibi Ashley Weinhold'u 6-2 ve 7-5'lik set sonuçlarıyla yenerek ikinci eleme turuna yükseldi.

BİZE ULAŞIN