Büyük gün geldi

Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun startı bugün Alanya'da veriliyor

50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bugün başlıyor. Türkiye'nin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan organizasyonun 50. yılı, 21 takımdan 168 sporcunun katılımıyla 11.40'ta Alanya-Alanya etabıyla start alacak. Hükümet Konağı önünden başlayacak tur da bisikletçiler, 8 gün boyunca Ege ve Akdeniz sahilleri boyunca ilerleyerek İzmir'den hava yoluyla İstanbul'a geçecek. Toplam mesafesi 1.254 km olan tur, 4 Mayıs Pazar günü kıtalararası görkemli finale evsahipliği yapacak İstanbul'da tamamlanacak.

CAVENDISH-GREIPEL REKABETİ NEFES KESECEK
Turda, Omega Pharma-Quick Step takımının listesinde dünyanın en güçlü sprinteri gösterilen Mark Cavendish de yer alacak. Büyük Britanyalı sprinter, Fransa, İtalya ve İspanya turlarında toplamda elde ettiği 43 etap birinciliğiyle kariyerinde 100'ün üzerinde yarışta finiş çizgisini ilk sırada geçti. Cavendish'in en büyük rakibi ise Alman sprinter Andrei Greipel... Türkiye'yi organizasyonda Torku Şekerspor temsil edecek.
BİZE ULAŞIN