Güreşte olimpiyatlara 4 kota

Dünya Şampiyonası'nda grekoromen ve serbest stilde dereceye giren Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Selim Yaşar'ın yanı sıra kadınlarda Elif Jale Yeşilırmak olimpiyatlar için vize almayı başardı.

Güreşte olimpiyatlara 4 kota
Türkiye, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için güreşte dünya şampiyonasından 4 kişilik vize aldı.

ABD'nin Las Vegas kentinde sona eren şampiyonada Türk sporcular Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Selim Yaşar ve kadınlarda Elif Jale Yeşilırmak, 2016 Rio biletini cebine koyan isimler oldu.

Şampiyonada ilk 6 sıra Rio'da mücadele etmek için yeterli olurken, Türk güreşçiler dünya şampiyonasından 6 madalya çıkardı.

Grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp ve serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, altın madalyayı boyunlarına takarak, 2016 Rio Olimpiyatları için vize aldı.

Serbest stil 86 kiloda ise Selim Yaşar gümüş madalyayla şampiyonayı tamamlarken, vize alan diğer bir isim oldu.

Kadınlar 58 kiloda Elif Jale Yeşilırmak ise bronz madalyayı Türkiye'ye getirerek, olimpiyatlar için bileti cebine koyan isimler arasında yer aldı.

SELÇUK ÇEBİ VE YAKUP GÖR, VİZE ALAMADI

Dünya şampiyonasında derece yapan sporculardan Selçuk Çebi ve Yakup Gör, kilolarının olimpiyatlarda yer almaması nedeniyle katılım hakkı elde edemedi.

Dünya şampiyonasında Selçuk Çebi, grekoromen stil 80 kiloda altın madalya, Yakup Gör ise serbest stil 70 kiloda bronz madalya almıştı.
BİZE ULAŞIN