Kısa kısa

Kısa kısa
  1. Haberler
  2. Tüm Sporlar
Perşembe 17.09.2015 ABONE OL
Macarlar çelmeledi İspanyollar iş verdi

Suriye'deki savaştan kaçıp Türkiye'ye yerleşen ve oradan da Almanya'ya gitmek isterken Macaristan'da bir kadın kameraman tarafından çelme atılarak yere düşürülen teknik direktör Osama Abdul Mohsen'in başına talih kuşu kondu. Mohsen'in görüntülerini izleyen Madrid'deki Ulusal Teknik Direktörler Eğitimi Birliği (CENAFE) Almanya'daki kamplarda bulunan Mohsen ile temasa geçerek kendisine merkezlerinde teknik direktör olarak iş verdiklerini açıkladı.

Kaya, Güvenç ve Dereli oy bekliyor

European Athletics her yıl düzenlediği Avrupa'da "yılın atleti" ve "yılın çıkış yapan atleti" anketinde Ali Kaya, Tuğba Güvenç ve Emel Dereli'yi adaylar arasında gösterdi. Kaya, 5 bin metrede Avrupa'da yılın en iyi derecesini yapmış, Güvenç, U23'te 3 bin metre su engellide Avrupa şampiyonu olmuş, gülleci Emel Dereli ise gençlerde ikinci kez bu başarıyı yakalamıştı. Pazartesi 13.00'e kadar sürecek ankette adaylara European Athletics'in Facebook sayfasından oy kullanılabilecek..

2024 için beş kent yarışacak

2024 Olimpiyatarı'na ev sahipliği için başvuru sürecinin dolmasının ardından aday kentler resmen belli oldu: Los Angeles, Hamburg, Roma, Budapeşte ve Paris... IOC, oyunları düzenleyecek kentin olimpiyat komitesine 1.7 milyar dolar maddi destekte bulunacak. Oyunları düzenleyecek kent, Eylül 2017'de Lima'da yapılacak 130. IOC Kongresi'nde açıklanacak.

BUGÜN NELER OLDU