Haber Turu

Haber Turu
Manchester United'dan Pogba'ya çılgın teklif
Manchester United'ın yeni teknik direktörü Jose Mourinho'nun transferdeki ilk isteği, Juventus'un Fransız yıldızı Paul Pogba oldu. İngiliz ekibinin, 23 yaşındaki Pogba için Juventus'a yaklaşık 85 milyon Euro önerdiğini yazan İtalyan gazeteleri, bu teklif karşılığında 23 yaşındaki yıldız futbolcunun yeni adresinin Ada olabileceğini yazdılar.

Fransa'da Açık'ta finalistler belli oldu
FRANSA Açık'ta kadınlarda finalistler 1 numaralı seribaşı Serena Williams ile 4 numaralı seribaşı İspanyol raket Garbine Muguruza oldu. Williams, Hollandalı Bertens'i 7-6 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerken, Muguruza da Avustralyalı Stosur'u 6-2 ve 6-4'lük setlerle devirdi. Erkeklerde ise Djokovic, Thiem'i 3-0 yenerken, Murray de son şampiyon Wawrinka'yı 3-1 mağlup ederek finalde 1 numaralı seribaşının rakibi oldu.

Bayrakta kota yarışları Slovenya'da başlıyor
Atletizmde 4x100 metre bayrak takımının, 2016 Rio Olimpiyatları'na kota alabilmek için yarışacağı 4 haftalık süreç Slovakya'da başlayacak. Buna göre Bayrak Milli Takımı, hafta sonu Samorin kentinde yapılacak 51. PTS Atletizm Yarışmaları'nda, kota mücadelesi verecek. TAF Sprint Koordinatörü Aydın Çetin gözetimindeki bayrak takımı, Samorin'de Slovakya, Brezilya, ABD ve Küba takımlarıyla yarışacak.

Zika virüsü korkusu Rio'dan vazgeçirdi
ABD'Lİ bisikletçi Tejay van Garderen, Rio Olimpiyatları'nda ülkesi adına yarışmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Van Garderen, Brezilya'da yayılan Zika virüsünün kısa süre sonra doğacak bebeklerinin sağlığını etkileme riski nedeniyle böyle bir karar aldığını belirtti. Güney Amerika'da salgın haline gelen Zika virüsünün, yeni doğan bebeklerde mikrosefaliye (kafa çevresinin normalden küçük olması) neden olduğu biliniyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN