Kenan Sofuoğlu'nun başarı sırrı ne?

Beşinci şampiyonluğuna koşan Kenan Sofuoğlu hakkında fazla bilinmeyenleri anlattı.

Kenan Sofuoğlu'nun başarı sırrı ne?

Dünya Supersport Şampiyonası'nda elde ettiği başarılarla Türkiye'nin gururu olan Kenan Sofuoğlu, yarışlara memleketi Sakarya'da motive olduğunu söyledi. Pirelli lastikleriyle 4 kez şampiyonluk yaşayan ve Dünya Supersport Şampiyonası'nda 5'inci şampiyonluğuna koşan milli sporcu, Türk Pirelli İzmit Fabrikası'nı ziyaret etti ve hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Arabamı tamir ediyorum
Başarısının sırlarından birinin de sevdiği işlere zaman ayırmak olduğunu söyleyen Kenan Sofuoğlu, "Yarışlardan önce Türkiye'ye, memleketim Sakarya'ya gelerek motive oluyorum. Hayatta çok fazla şeyle mutlu olmak mümkün değil, bu yüzden insan sevdiği şeylere zaman ayırmalı. Bazıları bu gibi zamanları gezerek veya tatille değerlendirmek isteyebilir. Benimse, arabamla ilgilenmek, onu temizlemek ve motorumu tamir etmek gibi tercihlerim oluyor. Sevdiğim insanlarla görüşmeyi ve onlarla zaman geçirmeyi önemsiyorum" dedi.

Gençleri pistlere davet etti
Türkiye'de birçok hız tutkunu genç olduğuna dikkat çeken Kenan Sofuoğlu, maalesef trafikte yarışlar ve kazalar yaşandığını dile getirdi. Hem kendi hem de diğer insanların sağlıkları için gençleri bu tip yarışlardan uzak durmaları konusunda uyaran Sofuoğlu, "Bunu söylerken elbette pistlerde bizim de başımıza kazalar gelebiliyor. Maalesef bunun bir garantisi yok. Ama mümkün olduğunca yarıştığımız pistlerde, içimizdeki hız tutkusunu atmaya çalışıyoruz. Gençlerden de bunu istiyor ve pistlerde bir hedef uğruna yarışmalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN