Bakan Kılıç’tan olimpik sporculara özel mektup

Bakan Kılıç’tan olimpik sporculara özel mektup
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'na katılım hakkı kazanan sporculara mektup göndererek, başarı dileklerinde bulundu. "Bu başarın ile aynı zamanda yetişmekte olan genç sporcu kardeşlerimize örnek olmaktasın" diyen Kılıç, paralimpik sporculara gönderdiği mektubunda özetle şu ifadelere yer verdi: "Dünyanın en prestijli spor organizasyonu olan Paralimpik Oyunlara katılma hakkını kazanarak aynı zamanda, ay-yıldızlı bayrağımızı ve onun temsil ettiği değerleri tüm dünya önünde temsil etmeye de hak kazandın. Bu gayretlerin ve başarıların ile sen, Türkiyemizi en iyi şekilde temsil edecek ve milletimizin gurur kaynağı olacaksın. Paralimpik Oyunlar müsabakalarında başarılar diliyorum."

ARJANTİN FUTBOLUNA FIFA KAYYUM ATADI
FIFA, yolsuzluk soruşturması geçiren Arjantin Futbol Federasyonu'nun (AFA) yönetimini geçici olarak el koydu. FIFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada; FIFA üyeleri arasından seçilen kurul üyelerinin, "normalleştirme komitesi" adı altında AFA'nın yönetimini üstleneceği aktarıldı. AFA'nın mali yapılanmasını ve FIFA kriterlerini yerine getirmesini sağlamak amacıyla görevlendirilen komitenin, AFA'da genel seçimin gerçekleştirileceği 30 Haziran'a kadar görevine devam edeceği, düzelmenin olmaması halinde sürenin uzayabileceği vurgulandı.

ÇAĞLA'YA FRANSIZ RAKİP
Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da ana tabloda mücadele edecek milli sporcu Çağla Büyükakçay, ilk turda Fransız Caroline Garcia ile eşleşti. Kariyerinde ilk kez Wimbledon'da ana tabloya kalan Büyükakçay'ın rakibi Garcia Dünya klasmanında 32. sırada bulunurken, Grand Slam turnuvalarında da 17 kez ana tabloya kalmış bir isim. Çağla ise Dünya sıralamasında 77. durumda...

WADA, BREZİLYA'DA LABORATUVAR KAPATTI
Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA), uluslararası standartları karşılayamadığı gerekçesiyle Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki laboratuvarı kapattı. WADA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada; söz konusu laboratuvarın geçici olarak kapatıldığı ve karara 21 gün içerisinde itiraz hakkının bulunduğu belirtildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN