Finaldeyiz!

Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda A Grubu’nu lider bitiren Eczacıbaşı VitrA ile B Grubu’nda ikinci olan Vakıfbank yarı finalde eşleşti... Organizasyonun en güçlü iki takımı bugün 08.00’de karşılaşacak. Tek teselli ise bir Türk takımının finali garantilemesi oldu

Finaldeyiz!
Manila'da devam eden Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası'nda grup maçları sona erdi ve final oynaması beklenen iki Türk takımı, Eczacıbaşı VitrA ile Vakıfbank yarı finalde eşleşti... Üçüncü ve son maçında ev sahibi PSL-F2 Logistics Manila'yı 25-17, 25-17, 23-25 ve 25-14'lük setlerle 3-1 mağlup eden Eczacıbaşı VitrA, A Grubu'nun lideri olarak yarı finale yükseldi. B Grubu'nda yer alan Vakıfbank da Tayland ekibi Bangkok Glass'ı 3-0 mağlup etti. Setler ise 25-19, 25-23 ve 25-18 şeklinde sonuçlandı. VakıfBank böylece grubunu 7 puanla 2. sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi. Bu eşleşme her ne kadar üzüntü yaratsa da, sonunda bir Türk takımının finali garantilemesi teselli oldu.
Eczacıbaşı yarı finali garantilemenin rahatlığıyla genç oyuncuları ile çıktığı maçta ev sahibi Manila'yı 3-1 mağlup etti. Vakıfbank ise Tayland ekibi Bangkok Glass'ı set vermeden yenerek, Volero Zürich yenilgisinin şokunu üzerinden attı.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN