Muhteşem açılış

Avrupa’nın önemli kış sporları merkezlerinden olan Erzurum, uluslararası organizasyonlar künyesine bir yenisini ekledi. Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), görkemli törenle başladı

Muhteşem açılış
2011'de UNIVERSIADE Oyunları'nı başarıyla gerçekleştiren Erzurum, bu kez Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) ile adından söz ettirdi... Erzurumlular, 13'üncü kez düzenlenen organizasyonun açılış törenine, -15 derece soğuğa karşın büyük ilgi gösterdi. Tören, hınca hınç dolan Kazım Karabekir Stadı'nda TRT Radyo Erzurum Çocuk Korosu öncülüğünde İstiklal Marşı'nın okumasıyla başladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın EYOF mesajları okundu. Kültürel şovlar ve 190 dansçının muhteşem koreografisi ile semazenlerin gösteri yaptığı açılışta, ata sporu cirit sporcuları da ellerindeki Türk bayraklarıyla at sırtında stadın içinde tur attı. Program, havai fişek gösterileriyle son bulurken, herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için güvenlik güçlerinin stat ve çevresinde aldığı önlemler dikkat çekti.


Milli sporcumuz Serdar Deniz, olimpiyat ateşini vatandaşların coşkulu ıslıkları altında yaktı. 34 ülkeden 675 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni 25 bin kişilik Kazım Karabekir Stadı'nda düzenlendi.
Türkiye'yi organizasyonda 69 sporcu temsil edecek.


EYOF'un altyapısı Turkcell'e emanet
Turkcell, Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nin (EYOF) iletişim ve teknoloji sponsoru oldu. Dünyanın en hızlı 4.5G altyapısına sahip şirketi olan Turkcell, Erzurum'un Avrupa'nın genç yıldız adaylarının ağırlayacağı şölende, tüm teknolojik altyapıyı hazır hale getirdi. Turkcell'in hem evde hem de mobil cihazlardan izlenebilen yeni nesil televizyon platformu Turkcell TV+ sporseverleri EYOF'la da buluşturacak. Web ve mobil üzerinden izlenebilen Life+ kanalı, oyunlar boyunca curling, alp disiplini ve artistik patinaj disiplinlerinden canlı yayını yapacak.


BİZE ULAŞIN