2026 Kış Olimpiyatları’na adayız

Halka seslenen Cumhurbaşkanı, “Erzurum’a Kış Olimpiyatları yakışır değil mi?” diye sorup, ekledi: “Şöyle Erzincan ve Kars’ı da yanımıza alarak bu organizasyona aday olsak fena mı olur? 2026 için böyle bir hazırlık yapıyoruz.

2026 Kış Olimpiyatları’na adayız
Evet Platformu tarafından İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Erzurum Buluşması"na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdi... Erzurum'un kış olimpiyatları için hazır olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Erzurum'a kış olimpiyatları yakışır değil mi? Üniversite Oyunları'nı yaptık ve açılışında buradaydım. Erzurum ve Kars'ı da yanımıza alarak bu organizasyona aday olsak fena mı olur? 2026 için böyle bir hazırlık yapıyoruz. Doğunun incisi Erzurum. Buradan dünyaya, bu olimpiyatlarla mesaj vereceğiz. Erzurum'dan yükselen bu sesi duyan arkadaşlarımız herhalde gerekli çalışmaları yaparlar" dedi.

TÜRKİYE'DE 1 NUMARA OLACAK
Bölgedeki tüm şehirler gibi Erzurum'un öncelikli sorununun istihdam olduğunu bildiklerini belirten Erdoğan, "Erzurum'a 20 milyar liralık yatırım yapılmasını ve 23 bin yeni istihdam çıkarılmasını planladık. Bunun için devlet altyapı kuracak. Özel sektör de gelecek burada yatırım yapacak. Tabii bunun için istikrar ve güven gerekiyor. İşte 16 Nisan istikrar ve güvendir. Erzurum Türkiye'de bir numara olacak. Batı'ya da cevabını en güzel şekilde verecek mi? Erzurum'a 14 yılda neler yaptığımızı anlatmama gerek yok. Sizler bunu normal yaşamınızda zaten görüyorsunuz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN