İnanamıyorum

İstanbul Cup’ta Başak Eraydın, Bulgar Pironkova karşısında son sayıyı alıp kazandığını fark etmedi. Uyarılarla maçın bittiğini anlayan Başak, “Skorları yanlış saymışım, çok utandım” dedi

İnanamıyorum
TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda elemelerden ana tabloya yükselen Başak Eraydın, Bulgar Tsvetana Pironkova'yı 2-0 yendi. Esenyurt'taki Garanti Koza Arena'da turnuvanın ana tablo tekler ilk turunda Pironkova ile karşılaşan Başak 6-2 ve 6-4'lük setlerle turladı. Başak'ın bu turda Türk sporcuyla karşılaşma ihtimali de mevcut... Bugünkü Elizaveta Kulichkova (Rusya)-Ayla Aksu eşleşmesinin galibi ikinci turda Başak Eraydın'ın rakibi olacak.

TURNUVAYA ANTRENÖRSÜZ KATILDIM
"Rakibim çok tecrübeli, kariyerimin en önemli zaferi" diyen Başak, "Tek planım kendi oyunumu sahaya yansıtmaktı. Benim için inanılmaz bir tecrübe oldu" ifadelerini kullandı. Başak, son sayıyı aldığında kazandığını fark etmemesi için ise, "Biraz utanç vericiydi. Kazandığımı öğrendiğimde çok mutlu oldum. Sanırım skorları yanlış saydım" dedi. Çalışmalarını İspanya'da sürdürdüğünü ve turnuvalarda antrenörü olmadığını vurgulayan Başak, Tenis Federasyonu dışında bir destekçisi olmadığını da belirtti.

ÇAĞLA ÇİFTLERDE İLK TURU RAHAT GEÇTİ
İSTANBUL Cup'ta Çağla Büyükakçay, Macar partneri Timea Babos'la çiftler ilk turunda, Cadantu (Romanya)- Lister (İsveç) ikilisini 6-2 ve 6-1'lik setlerle geçti. Çağla, bugün teklerde ise Belçikalı Zanevska ile kozlarını paylaşacak. Ayla Aksu da Ukraynalı partneri Dayana Yastremska ile çiftler ilk turunda Pemra Özgen-Melis Sezer ikilisini 0-6, 7-6 ve 10-8'lik setlerle mağlup etti.

İPEK SOYLU TEKLERDE İLK TURDA ELENDİ
TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta dün teklerde korta çıkan İpek Soylu, Sara Sorribes Tormo'ya ik sette mağlup olarak elendi. Milli tenisçi, İspanyol rakibine 6-3 ve 7-5'lik setlerle mağlup oldu. Geçen yıl İstanbul Cup'ta çiftlerde şampiyon olan Soylu, bu yıl da partneri Hsieh Su-wei ile 1 nuramarılı seribaşı olarak mücadele edecek.
BİZE ULAŞIN