Oğlum adına bu ödülü almak gurur verici

Ziyad Nemli ile çalıştığını belirten Sadık Albayrak, “Bunun anısı da çok farklı oldu benim için. Benim Trabzonlu gazetecilerden isteğim, Trabzon ve Trabzonspor söz konusu ise bütün basının birleşmesidir” dedi

Oğlum adına bu ödülü almak gurur verici
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından Ziyad Nemli Büyük Ödülü'ne layık görülen Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak'ın ödülünü, babası gazeteci-yazar Sadık Albayrak aldı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen, 'Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması'nın ödül töreni Trabzon'da yapıldı. Daha önce Ziyad Nemli Büyük Ödülü'ne layık görüldüğü açıklanan Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak'ın ödülünü, babası gazeteci-yazar Sadık Albayrak aldı. Hamamizade İhsan Bey Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, kısa bir konuşma yapan Sadık Albayrak, "Oğlum adına onur ödülünü almak beni gururlandırdı. Ama şunu da söyleyeyim, ben Ziyad Nemli ile çalışmış biriyim ve bunun anısı da çok farklı oldu benim için. Trabzon basın tarihi oldukça eskidir. Anadolu'ya basını getiren merkezdir. Benim Trabzonlu gazetecilerden isteğim Trabzon ve Trabzonspor söz konusu ise bütün basının birleşmesidir. Trabzon'da eskiden 17 tane konsolosluk vardı. Yeniden o günlerine döndürmemiz gerekiyor" diye konuştu. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti kurucularından ve eski başkanlarından gazeteci-yazar Nemli adına her yıl düzenlenen yarışmada, Turkuvaz Medya Grubu'ndan A Haber Muhabiri Ahmet Çağlar Yıldırım da "Şehidin vasiyeti" başlıklı haberiyle, "En iyi görüntülü haber" dalında başarı ödülü aldı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ziyad Nemli Büyük Ödülü'nü Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak adına babası Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak'a takdim etti.
BİZE ULAŞIN