Şampiyon tam gaz

Çağla, 2 numaralı seribaşı Babos’u 6-4 ve 7-6’lık setlerle geçti. Başak Eraydın da Ayla Aksu’yu iki sette yenerek son sekize adını yazdırdı

Şampiyon tam gaz
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, geçtiğimiz sene kazandığı TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta 2. turda karşılaştığı turnuvanın 2 numaralı seribaşı Timea Babos'u 2-0'la geçerek adını çeyrek finale yazdırdı. Çağla rahat göründüğü ilk seti 6-4 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. İkinci set büyük bir heyecana sahne oldu ve tie-break'e taşındı. Burada rakibine göre daha az hata yapan 27 yaşındaki milli tenisçi 7-5'lik tiebreak skoruyla seti 7-6, maçı da 2-0 kazanmayı başardı. Çağla bugün çeyrek finalde Belçikalı Elise Mertens ile karşılaşaçak. Turnuvadaki tenisçilerimizden Başak Eraydın da, bir diğer milli sporcu Ayla Aksu'yu 6-1 ve 6-3'lük iki setle 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi. 22 yaşındaki Başak, bugün çeyrek finalde dünya 33 numarası 3 numaralı seribaşı Rumen Begu ile karşılaşacak.

Babos'un gönlünü çiftlerde aldı
TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta çiftlerde milli tenisçi Çağla Büyükakçay ile Macar partneri Timea Babos yarı finale yükseldi. Çağla, dün teklerde saf dışı bıraktığı Babos ile birlikte Kolombiyalı Mariana Duque-Marino ve Rumen Andreea Mitu çiftini 3-6, 6-2 ve 10-8'lik setlerle yenerek günü iki galibiyetle kapatmanın sevincini yaşadı.
BİZE ULAŞIN