İftiracılara tokat gibi cevap

Bir dönem Sivasspor’da oynayan Senegal asıllı futbolcu: Erdoğan çok iyi birisi. Ülkesi için çok iyi işler yaptı. Ben şahidim, halkına daha çok hak tanıyor

İftiracılara tokat gibi cevap
Türkiye'de 2011-2013 yılları arasında Sivasspor'da top koşturan Senegal asıllı Fransız futbolcu Jacques Faty, Fransız televizyonunda katıldığı bir spor programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a atılan iftiralara isyan etti. BFM Sport kanalında futbol ile din ilişkisinin konuşulduğu programda sunuculardan Daniel Riolo'nun, "Erdoğan iyi biri mi?" sorusuna, "Tabii ki iyi biri. Ülkesi için çok iyi işler yaptı" karşılığını veren Faty, gazetecinin "Öyle mi?" şeklindeki imalı lafı üzerine ise "Evet ben şahidim, halkına daha çok hak tanıyor" dedi.
ben

CAHİL İNSANLARI HİÇ SEVMİYORUM...
Sunucunun, Erdoğan'ın kendisine muhalif kimseleri öldürdüğü yönündeki skandal açıklamasına ise Faty, "Kimi öldürüyor? Doğru değil, abartmayın. Ben İstanbul'dayım" cevabını verdi ve şöyle devam etti, "Herkesin fikrine saygı gösterilmeli. Ancak ben cahil insanları sevmiyorum. Hele ki iftira atanlara tahammülüm yok" diye konuştu. Kardeşi Ricardo Faty de Bursaspor'da forma giyen Jacques Faty, programı kendi Facebook adresinden "Türkiye çok yaşa, Tayyip'in arkasındayız" etiketiyle paylaştı. 13 HAZİRAN 2017 SALI Spor 31 Editör: Duygu BIÇAK - Tasarım: Merve ÇELİK AHMET Nur Çebi, Gökhan Töre için Trabzonspor'un teklif yaptığı iddialarını yalanladı. Çebi, "Töre için bir teklif almadık. Töre gelecek sezon kadromuzda olacak. Gökhan'dan verim almalıyız" dedi. Çebi, Fenerbahçe'ye ise Mehmet Ekici göndermesinde bulundu: "Ekici'nin Fener'e gitmesini engellemek için bir şey yapmadık ama böyle bir algıya kapıldılarsa, varsın kapılsınlar. Biz başkasıyla uğraşmayız."

2 SEZON OYNADI
2011-2013 yılları arasında Sivasspor'da iki sezon forma giyen Jacques Faty, 20 maça çıkıp 1440 dakika sahada kaldı.
BİZE ULAŞIN