Altın kemer İsmail Balaban’ın

Altın kemer İsmail Balaban’ın

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu, altın puanla altın kemerin yeni sahibi oldu

  • Tüm Sporlar
  • Pazartesi 17.07.2017
Edirne'deki Sarayiçi Er Meydanı'nda gerçekleştirilen başpehlivanlık müsabakalarının finalinde, 2015 başpehlivanı Orhan Okulu ile 2013 başpehlivanı İsmail Balaban, karşı karşıya geldi. Başpehlivanlar, normal sürede birbirine üstünlük sağlayamadı ve puanlama bölümüne geçildi. Sert elenseler pehlivanların stresli olduklarını gösterirken, sert bir elensesinin Orhan Okulu'nun gözüne denk gelmesi üzerine İsmail Balaban'a sarı kart çıktı ve Yağlı Güreş Merkez Kurulu Üyesi Sezgin Yüksel, meydana inerek başpehlivanları centilmenliğe davet etti. Puanlama bölümünde de galip çıkmazken, heyecan 'altın puan' bölümüyle sürdü. 54. dakikada paçasından yakalamak amacıyla hamle yaptığı sırada rakibini açık düşüren İsmail Balaban, altın kemeri boynuna taktı.

REİS MANİSİ ALKIŞLANDI
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finali öncesi 'Pele Mehmet' lakaplı cazgır Mehmet Tura'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "Vatandaşıyla bir olup darbecileri duman eden reis" olarak niteleyen manisi, tribünlerden büyük alkış aldı.

KIRKPINAR YENİLENİYOR
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni yerinde takip ederken, final müsabakası sonrası Sarayiçi Er Meydanı'nın yenileneceği müjdesini verdi. Bakan Kılıç, "Geçen sene Er Meydanı'nı yenileyeceğimizi beyan etmiştik. Gerekli izinleri aldık. Niyetimiz önümüzdeki seneye yetiştirmek" açıklamasını yaptı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN