Ramil Guliyev: Cumhurbaşkanımızın aramasından gurur duydum

Bu sene 6.'sı düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden ve erkekler 200 metrede dünya şampiyonu olan Ramil Guliyev, çok zorlu bir yarışı zirvede tamamladığı için mutlu olduğunu söyledi. Guliyev ayrıca kendisini ilk tebrik edenlerden birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyleyerek 'Gurur duydum' dedi.

Ramil Guliyev: Cumhurbaşkanımızın aramasından gurur duydum

Ramil Guliyev, Londra'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonasının 7. gününde, 20.09'luk derecesiyle Türkiye'ye erkekler 200 metrede ilk altın madalyasını kazandırarak tarihe geçti. Londra'da soruları yanıtlayan milli sporcu, sportif bir aileden geldiğini ve çocuk yaşta babasının yönlendirmesi ile atletizme başladığını söyledi.

"KARİYERİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM OLDU"

Müsabakanın çok zorlu geçtiğini belirten Ramil Guliyev, "Tüm yarışçılar çok iyiydi. Bu yüzden çok zorlu geçti. Kazandığım için çok mutluyum. Kariyerim için çok önemli bir adım oldu" dedi.

Ramil Guliyev, kazandığı madalyayı ise 2010 yılında kaybettiği babasına armağan ettiğini söyledi.

İLK ARAYANLARDAN BİRİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OLDU

Altın madalyaya ulaşmasının ardından kendisini ilk arayan kişilerden birinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Guliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti ve onur duyduğunu söyledi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise kazanılan madalyadan dolayı onur duyduklarını ancak sadece Ramil Guliyev'in değil, tüm sporcuların başarısından mutlu olduklarını belirtti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN