Rüya sürüyor

Sloen Stephens, Venus Williams ve CoCo Vandeweghe rakiplerini yenerek seyircilerinin önünde yarı finale kalırken, ‘Amerikan Rüyası’nın gerçekleşmesi Madison Keys’in performansına bağlı

Rüya sürüyor
Sezonun son Grand Slam'i ABD Açık'ta tek kadınlarda ev sahibi raketlerin rüzgarı esiyor... Çeyrek finallere tam dört ABD'li tenisçinin kalması üzerine ülke basını, "Amerikan Rüyası olur mu?" başlığını atmış ve "Dört tenisçi ile yarı finale" sloganını gündeme getirmişti. O sloganın gerçekleşmesine sadece bir adım kaldı... İlk yarı final maçlarında Sloen Stephens, 16 numaralı seribaşı Letonyalı Sevastova'yı 6-3, 3-6 ve 7-6'lık setlerle 2-1 mağlup ederek, yarı final bileti alan ilk ABD'li oldu. Stephens 20 yıl sonra, seribaşı olmadan ABD Açık yarı finali gören ilk ABD'li kadın raket olmayı başardı. Stephens sonrası korta çıkan 37 yaşındaki Venus Williams, 25 bin ABD'linin coşkulu desteği altında Çek rakibi Petra Kvitova'yı 6-3, 3-6 ve 7-6'lık setlerle eleyerek yarı finalde Stephens'ın rakibi oldu. Venus, ABD Açık'ta adını 10'uncu kez yarı finale çıktı.

BİR NUMARAYI GEÇTİ
Amerikan Rüyası'nı sürdüren son kadın raket ABD Açık'ın 20 numaralı seribaşı CoCo Vandeweghe oldu... Vandeweghe, dünya 1 numarası Çek Karolina Pliskova'yı 7-6 ve 6-3'lük iki set sonunda 2-0 yendi... Madison Keys de Estonyalı Kaia Kanepi karşısında zafere ulaşırsa rüya gerçeğe dönüşecek. Tek erkeklerde ise Rafael Nadal ve Kevin Anderson yarı final vizesi aldı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN