Bu yıl hedef 50 bin katılım

Bu yıl hedef 50 bin katılım
Uluslararası Mersin Maratonu'nun tanıtım toplantısı yapıldı. Bu yıl 'Hoşgörü, Barış ve Kardeşlik' teması ile organize edilecek maraton, 3 Aralık'ta 42KM, 15KM, 5KM Halk Koşusu, Çocuk Maratonu ve Özel Sporcular olmak üzere 5 ayrı kategoride koşulacak. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, "Bu tarz maratonların sayısını ne kadar artırabilirsek, spor kültürünü o kadar tabana yayabileceğimize inanıyorum" dedi. Mersin BŞB Başkanı Burhanettin Kocamaz ise bu yıl halk koşusu dahil 50 bin kişiyi aynı amaç etrafında Mersin'de buluşturmak istediklerini söylerken, 155 bin 550 TL'lik para ödülünü bu yıl iki katına çıkardıklarını ifade etti.

ELİT ATLETLER ÇAĞRILDI
Maratonda bu yıl farklı ülkelerde bulunan elit atletlere davet gönderildiğini aktaran Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, gerekli yazılı davetlerin konsolosluklar aracılığı ile yapıldığını sözlerine ekledi.

A SPOR DA MERSİN'DE
3 Aralık'ta koşulacak olan Uluslararası Mersin Maratonu A Spor'dan naklen yayınlanacak. Yarış sabah 09:00'da başlayacak ve her ayrıntısı ile A Spor ekranlarında olacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN