Saldırı planlıydı

Milli Takım seçmelerinde yaşanan olayların bir grubun eseri olduğunu vurgulayan Kayak Federasyonu Başkanı Yarar, “Yaptığımız yenilikler onları rahatsız etti” dedi

Saldırı planlıydı
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erzurum'da yapılan Milli Takım seçmelerinde yaşanan kavga olayının planlı yapıldığını söyledi. Yarar, "Eski sistemleri rafa kaldırarak teknolojik yatırımlarla her sporcuyu eş zamanlı olarak izleyecek bir sistem kurduk. Bu da geçmişte istedikleri şekilde çeşitli yöntemlerle olimpiyatlara sporcu gönderme alışkanlığı olan insanları rahatsız etti" dedi.

SPORCULARA BASKI VAR
Yarar, Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta'nın başını çektiği bir grubun, diğer sporculara baskı yaptığının altını çizerek, kavgaya karışan topluluğun daha önce de İstanbul'da aynı sporcuyu tehdit ettiklerini söyledi. Olaya karışanların başka bir kulüp adına otelde yer ayırtarak kendilerini gizlediğini vurgulayan Yarar, "Kavga çıkararak, bıçak kullanarak, planlı ve organize oldukları ortaya çıkmıştır" şeklinde konuştu. .

TAVİZ YOK

Olaya karışan grubun kayak camiasıyla ilişkilerinin kesileceğini söyleyen Yarar, "Spora adalet getirme mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Bunlar geçmişte doğal olarak yapıldı onlar açısından. Gücümüzün farkında değiller. 4-5 kişinin camiamıza leke sürmesine izin vermeyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?
Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken'de düzenlenen Milli Takım seçmelerinde yarış sırasında bir sporcunun kasıtlı olarak başka bir sporcuyu engellediği iddiası üzerine çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada sporcular birbirlerine kayaklar ve batonlarla vurdu, bıçak çekti. Kavgada bir sporcu ve antrenör yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Polis, kavgaya karıştıkları tespit edilen 5 sporcuyu gözaltına aldı, soruşturma başlattı.

UĞUR ÇEM
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN