Şimdiden hazırız

EURO 2024’e aday olan Türkiye’nin logo ve slogan tanıtım toplantısı yapıldı. TFF Başkanı Demirören, "Logomuza 80 milyonun heyecanını temsilen kalp koyduk. Avrupa'ya çağrımız sloganımızdan belli: Birlikte Paylaşalım. Pes etmeyip 4. kez aday oluşumuz, kararlılığımızın göstergesidir" dedi

Şimdiden hazırız

Türkiye'nin adaylık çalışmalarını sürdürdüğü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası logo ve sloganı tanıtım toplantısı, Riva TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlendi. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı ve UEFA'nın eski asbaşkanı Şenes Erzik ile A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu da katıldı. Toplantıda Türkiye'nin sloganı, "Birlikte paylaşalım" olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği desteğin bu yolda kendilerine büyük güç kattığının altını çizen TFF Başkanı Demirören, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve hükümetin desteğiyle EURO 2024'ü Türkiye'ye armağan etmek istiyoruz. Hükümetimizin ve bakanlıklarımızın, UEFA'nın istediği tüm garantileri vermesi, bu yarışta en büyük avantajımız olacak. Futbol altyapı yatırımında dünyaya örnek ülkeyiz. O kadar görkemli statlar yaptık ki UEFA, 2019 Süper Kupa'yı bize verdi, 2020 Şampiyonlar Ligi finaline adayız. Güçlüyüz, o finali de alacağız."

ADAY ŞEHİRLERİMİZ BİRER TURİZM CENNETİ
"9 şehir ve 10 stadımızla mükemmel bir ev sahipliği için şimdiden hazırız. Aday şehirlerimizin hepsi, aynı zamanda birer turizm cenneti. 2018'de de 40 milyon turist bekliyoruz. Bu rakam, ev sahipliğimiz ile katlanarak büyüyecektir. İnanıyoruz ki hep birlikte UEFA'ya mükemmel bir dosya sunacağız. Eylül ayındaki final oylamasında, inşallah kazanan Türkiye olacak. Çünkü futbola gönül vermiş bir ülkeyiz. Pes etmeyip, 4. kez aday olmamız, bu kararlılığımızın göstergesi."

TANITIM ELÇİMİZ BARIŞ TELLİ
"Birlikte hareket ettiğimizde başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bunu bize en son Avrupa şampiyonu Ampute Milli Takımımız gösterdi. EURO 2024'ün tanıtım elçisi olarak Ampute Milli Takımı oyuncularından Barış Telli'yi seçtik. İnanıyorum ki Telli ile birlikte 80 milyonun kalbi 2024 için atıyor. Logomuzda heyecanımızı anlatan kalp, peşinden milyonları koşturan futbol topu, topun üzerinde yıldızımız ve 2024'ü temsil eden 24 rakamı yer alıyor. Tüm Avrupalılara çağrımız sloganımızdan belli, gelin futbol bayramını 'Birlikte Paylaşalım'."

'CUMHURBAŞKANIMIZ TAM DESTEK VERİYOR'
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeni tesisler ve statlarla EURO 2024'ü yapmaya hazır olduklarını söyledi. Bak, "Heyecanlıyız, mutluyuz. Ülke olarak heyecanımızı paylaşmayı, yaşamayı severiz. Yaptığımız statlar, tesisler bizleri gururlandırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içinden gelen birisi. Futbolun her kademesinde bulunmuş bir lider. O da bunu çok istiyor. Bu noktadaki desteği tam. Sayın Başbakanımız da aynı şekilde bu adaylığı yürekten destekliyor. Hükümet olarak biz her şeyimizle bunun arkasındayız. Güzel ülkemize, büyüyen Türkiye'ye böyle bir organizasyon çok yakışır" dedi.

ALKIŞLAR KARTAL'A
Beşiktaş'ın yıldızları Negredo, Quaresma ve Pepe, Türkiye'nin EURO 2024'e adaylık tanıtım videosunu sosyal medya hesapları Instagram ve Twitter'dan paylaştı. Siyah-beyazlı oyuncuların bu yaklaşımı futbolseverler tarafından büyük beğeni topladı.

ADAY ŞEHİR VE STATLAR:

İSTANBUL
Atatürk Olimpiyat Stadı (76.092) Türk Telekom Stadyumu (52.652)

BURSA
Bursa Büyükşehir Belediye Stadı (43.331)

ANTALYA
Antalya Stadı (33.000)

GAZİANTEP
Gaziantep Stadı (35.574)

KONYA
Konya Büyükşehir Belediye Stadı (41.981)

TRABZON
Trabzon Medical Park (41.513)

KOCAELİ
Yeni Kocaeli Stadı (33.000)

ANKARA
Yeni Ankara (22. 000)

ESKİŞEHİR
Eskişehir Yeni Stadı (34.930)

BİZE ULAŞIN