Haber Hattı

Haber Hattı
Galatasaray'dan sonra Hatay da yarı finale çıktı
FIBA EuroCup Kadınlar'da Galatasaray'dan sonra Hatay Büyükşehir Belediye de yarı finale yükseldi. İlk maçta deplasmanda 82-74 yenildiği Fransa'nın ESBVA LM takımını Hatay'da 84-71 mağlup eden temsilcimiz adını yarı finale yazdırdı. Leilani Mitchell attığı 30 sayıyla turun gelmesinde başrolü oynadı. Dün parkeye çıkan bir başka ekibimiz Mersin Büyükşehir Belediye ise ilk maçta evinde 79-73 yenildiği Venezia'yı İtalya'da 65-60 mağlup etmesine rağmen 1 sayılık farkla kupaya veda etti.

Güney Afrikalı atletin bacaklarını keseceklerdi
Güney Afrika'da tüyler ürpertici bir saldırı gerçekleşti. Dabau kentinde yaşayan triatlet Mhlengi Gwala, sabaha karşı bisiklet antrenmanı yaptığı sırada üç kişinin saldırısına uğradı. Cep telefonu, cüzdan ve bisikletini vermeyi teklif eden Gwala'yı yol kenarına götüren saldırganlar, kör bir testereyle sporcunun sağ bacağını kesmeye çalıştı. Kemiğe gelene kadar devam eden saldırganlar, testerenin kesmemesi nedeniyle diğer bacağa geçse de başanrılı olamayıp, kaçtılar. Sürünerek yola çıkan Gwala, geçen taşıtlardaki sürücülerden birinin yardımıyla hastaneye gitti.

Karatecilerden Zeytin Dalı Harekâtı'na destek
İstanbul'da düzenlenecek olan 31. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nın kayıt geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak. Federasyondan yapılan açıklamada, "Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nın 31. buluşması anlamlı bir tema ile düzenlenecek. Turnuvanın kayıtlardan elde edilen geliri, Zeytin Dalı Harekâtı'na destek olmak amacıyla Türkiye Karate Federasyonu tarafından Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak" denildi.

TBF, geleceğin dev adamlarını arıyor!
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) projesinde yeni dönem başlıyor. Belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek proje kapsamında, milli takım antrenörleri tarafından belirlenecek kız ve erkek sporcular ücretsiz basketbol eğitimi almaya hak kazanacak. Kızlarda 9-12, erkeklerde ise 7-12 yaşları arasındaki tüm çocuklar katılabilecek.
BİZE ULAŞIN