Nur Tatar'dan Sabah'a özel açıklamalar! "Dövüşmeyi çok özledim"

Türkiye'nin kadınlar tekvandoda gururu Nur Tatar, bayramda SABAH Spor'da Tuncay Kurtuluş'un konuğu oldu. 2012 Londra Olimpiyatları'nda gümüş madalya ile tarih yazan, 2016 Rio'da kazandığı bronz madalya ile milli kafilemizde madalya alan tek kadın sporcumuz olan tekvandocumuz, şimdi de karantina günlerinde hazırlıklarını sürdürüyor. 67 kilodaki başarılarını gelecek yıl düzenlenmesi planlanan Tokyo Olimpiyatları'nda sürdürmek isteyen Nur Tatar, evde geçen günlerini anlatırken hayatındaki değişimi de paylaştı…

Nur Tatar'dan Sabah'a özel açıklamalar! Dövüşmeyi çok özledim
Cumartesi 23.05.2020
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2020
ABONE OL

Milli tekvandocu Nur Tatar'ın SABAH Spor'a verdiği özel röportaj şöyle:

RUHUMU DİNLENDİRDİM
Türkiye'de ilk vaka çıktıktan sonra çok dikkat etmeye başladım. İlk zamanlar tabii ki çok zordu. Bir belirsizlik vardı. Virüsün seyri nasıl olacak kimse kestiremiyordu. Aktif spor yapan, turnuvadan turnuvaya koşan tüm sporcular gibi hayatımın hiçbir döneminde böyle bir ara olmamıştı. Uzun süre yalnız kalmak aslında iyi geldi diyebilirim. Kendime zaman ayırdım ruhumu ve bedenimi dinlendirmeye vaktim oldu.

HAYATA BAKIŞIMIZ DEĞİŞTİ
Korona tüm insanların hayatını bence ufak ya da büyük değiştirdi. En önemlisi insanlığın hayata bakışı değişti. Ben de ailemle çok vakit geçirmeye başladım. Onların kıymetini bilin…

HEP BİR EKSİK VAR…
Aktif spor olmadan bir hayat benim için çok zor. Çok özlüyorum. Böyle bir hayatı hiç düşünemiyorum. Hep eksiklik hissi oluşuyor. Spor, benim yaşamımın merkezi. Dövüşmeyi (ikili antrenmanları) özlüyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, sohbet etmeyi istiyorum. Bir de yüzmeyi çok özledim.

KÖTÜLÜKLERDEN ARININ
Korona dünyaya büyük bir ders verdi. Dünyayı sarstı. Bayram geldi. İnsanların kalplerini kontrol etmelerini, kötülüklerden ve çirkinliklerden arındırmalarını diliyorum. Kırgınlıkların bitmesini diliyorum. Dünyanın güzel olması bizim elimizde.

DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK
Ülkemizde Koronavirüs sürecinde alınan tüm önlemler çok yerinde. Dünyaya örnek olacak işler yapıldı. Türkiye salgın ile başarılı mücadelesiyle diğer ülkelere de model oldu.

ALTIN MADALYAYI ERTELEDİM!
Aslında 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda hedefim altın madalya almaktı. Sadece bunu ertelemiş oldum. Hedef hep aynı 2021 Tokyo Olimpiyatları'nda altın alıp kürsüye çıkmak… Ertelenmeye iyi tarafından bakmak gerek daha fazla çalışmamız için bir avantaj.

TEK KELİME İLE NUR TATAR:
Tekvando: Aşk Milli Takım: Kutsal iş Olimpiyat: Tutku Moda: Stil Futbol: Eğlence Sinema: Zaman Kahve: Gereksiz Seyahat: Huzur Popüler hayat: Stabil Tatil: Dinlenme Korona: Bela

MADALYA AVCISI
2012 Londra Olimpiyatları: GÜMÜŞ
2012 Manchester Avrupa Ş.: ALTIN
2013 Mersin Akdeniz Oyunları: ALTIN
2014 Bakü Avrupa Ş.: BRONZ
2015 Bakü Avrupa Oyunları: BRONZ
2016 Montrö Avrupa Ş.: GÜMÜŞ
2016 Rio Olimpiyatları: BRONZ
2017 Muju Dünya Şampiyonası: ALTIN

FAVORİM BROKOLİ&KARNABAHAR
Yemekle aram iyidir, hiç ayırmam. Bu fırsatta yeni tatlar öğreniyorum. Favorilerim arasında mantı, içli köfte, karnabahar, brokoli var.

Aktif sporculuğu bıraktıktan sonra hangisini seçersin?
a) spor b) sanat c) siyaset
Bu aralar sanat gibi duruyor. Ancak ilerde kendimi spor bakanı olarak görmek istiyorum.

Galatasaray'a piyango! İşte kasaya girecek rakam... Fenerbahçeli eski yönetici açıkladı! Caner Erkin ve Gökhan Gönül gerçeği Muriqi'nin milli takımdan arkadaşı Fenerbahçe'ye!