Diyarbakır'da şehit olan polis memuru, Salihli'de toprağa verildi

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde PKK'lı teröristlere ait hücre evine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi 26 yaşındaki Ahmet Alp Taşdemir, memleketi Manisa'nın Salihli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit polisin cenaze namazını ise acı haberi cuma namazı öncesinde alan imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir kıldırdı.

Şehit polis memurunun eşi Yeşim Taşdemir, cenaze töreni boyunca büyük metanet gösterdi. Çevresindekilere de sık sık, "Dik durun, anneanne, ezanı susturmadı, bayrağı indirmedi. Başınız dik olsun. Ağlamayın, düşmanları sevindirmeyin" dedi. Kucağına aldığı bir yaşındaki kızı Esma'yı da seven ve ona su içiren Yeşim Taşdemir, "Babanın düğününe geldik" dedi.

PKK/KCK'lı teröristlerin yakalanabilmesi için Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki Huzurevleri Mahallesi'nde bulunan binaya dün (cuma) düzenlenen operasyon sırasında çıkan çatışmada, 1'i ağır olmak üzere 10 polis yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir, şehit oldu. Altı yıldır polislik yapan, 1 yaşında kızı bulunan şehit polis memurunun cenazesi, memleketi Salihli'ye getirildi. Anneannesi Sabahat Şahin'in evinin önünden son kez geçirilen, dua edilen şehit polisin cenazesi, daha sonra Salihli Hamidiye Camisi'ne getirildi. Şehadet haberini, görev yaptığı İzmir'in Selçuk ilçesinde cuma namazı öncesinde öğrenen polis memuru Ahmet Alp Taşdemir'in imam olan babası İbrahim Taşdemir, annesi Saliha Üray, eşi Yeşim Taşdemir, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

"BABANIN DÜĞÜNÜNE GELDİK"

Şehit polis memurunun eşi Yeşim Taşdemir, cenaze töreni boyunca büyük metanet gösterdi. Çevresindekilere de sık sık, "Dik durun, anneanne, ezanı susturmadı bayrağı indirmedi. Başınız dik olsun. Ağlamayın, düşmanları sevindirmeyin" dedi. Kucağına aldığı 1 yaşındaki kızı Esma'yı da seven ve ona su içiren Yeşim Taşdemir, "Babanın düğününe geldik" dedi. Anne Saliha Üray da cenaze töreni boyunca oğlunun gömleğine sarıldı.

CENAZE NAMAZINI İMAM BABA KILDIRDI

Şehit polis memuru Ahmet Alp Teşdemir'in cenaze namazını, imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir kıldırdı. Namazdan sonra oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna dönüp konuşan acılı baba, "Allah sizlerden razı olsun. Rabbimizin nimetlerini sayamayız. Bana rabbimin en büyük nimetlerinden birisi Ahmet oğlum doğduğunda geldi. Rabbim oğlumun şehadetiyle bizi ikinci kez ödüllendirdi. Rabbime hamd olsun. Bu necip milletin neferiydi. Oğlumla telefonda konuştuğum zaman, sık sık abdestsiz çıkma derdim. O da bana 'zaten alıyorum' derdi. Rabbime sonsuz hamd olsun, böyle bir evladın babası olmaktan şeref duyuyorum" dedi. Bu sırada şehit polisin eşi de kızıyla tabutun başında bekledi.
Şehit polis Taşdemir'in tabutu daha sonra bir süre meslektaşları tarafından omuzlarda taşındı, ardından cenaze aracına konuldu. Şehit polis memuru Ahmet Alp Taşdemir, daha sonra Salihli Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN